Arduino Rgb led DEVRESİNİN KODLAMASI

Oradan doğrulamayın. Arduino IDE üzerinden deneyin.

Kod bloklarını deneyebilirsiniz. En azından anlaması kolay. Blokların üzerinde yazıyor zaten ne işe yaradıkları.

Son düzenleme:
Şimdi buradan çıkarılacak ders başkasının ipiyle kuyuya inilmez. O kod gerçek arduino da çalışır ama sana bu ödevi veren sormayacak mı bunlar hiç arduino koduna benzemiyor diye? En baştasın daha bi butonla bi led nasıl çalışır bunun için bile başkasından yardım istiyorsan nasıl öğreneceksin bu aleti. Ben hocalarınızın yerinde olsam bbu forumu takip ederim.

Millet alışverişte görsün. Giriş seviyesi bile olmadan okul bitiriyoruz. Hocaların da pek umurunda değil.

Normalde bu işlere de meraklıymış. Bir de meraklı olmasaydı düşünemiyorum :)

denedim bir kaç kere videolar izleyip ama olmuyor yapamadım.

denedim bir kaç kere videolar izleyip ama olmuyor yapamadım.
Kodların normalde Tinkercad üzerinden çalışması gerekiyor. Eğer içinde bir kütüphane falan varsa (ki olacağını düşünmüyorum) uyarı verebilir. Kodu Arduino IDE ile doğrulayın, sorunun nerede olduğunu tespit edersiniz.

Yine de en azından kod bloklarını deneyebilirsiniz.

Millet alışverişte görsün. Giriş seviyesi bile olmadan okul bitiriyoruz. Hocaların da pek umurunda değil.

Normalde bu işlere de meraklıymış. Bir de meraklı olmasaydı düşünemiyorum :)
Özel durumlarım vardı online derslere katılamadım bir nokta koymayı bile bilmiyorum sınav haftasındayız sınav haftasından çıkar çıkmaz tek tek bütün açıklarımı kapatmaya çalışıcam yardım ederseniz çok sevinirim.
Kodların normalde Tinkercad üzerinden çalışması gerekiyor. Eğer içinde bir kütüphane falan varsa (ki olacağını düşünmüyorum) uyarı verebilir. Kodu Arduino IDE ile doğrulayın, sorunun nerede olduğunu tespit edersiniz.

Kütüphane var sanıyorsam.

Ekli dosyalar

• resim_2021-03-17_203229.png
    resim_2021-03-17_203229.png
    227.3 KB · Görüntüleme: 15

Tinkercad arduino d-fonksiyonlarını destekler PORTD gibi avr makrolarını desteklemez. Bilerek böyle yazdım ki çalışmasın.

Tinkercad arduino d-fonksiyonlarını destekler PORTD gibi avr makrolarını desteklemez. Bilerek böyle yazdım ki çalışmasın.
Bende istemezdim böyle olmasını birşey öğrenemem bu türlü ama zamanım yok sınavlara çalışıyorum anlayışla karşılayın sizde teşekkür ederim.
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Birde sınav haftam bittikten sonra birinizle anlaşsam discord dan veya başka bir yerden konuşarak bana öğretebileceğiniz şeyler olursa da çok sevinirim açıklarımı kapatmış olurum.
YARDIM ETMEYECEKMİSİNİZ

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri