Arduino + Röle + Elektronik Bağlantı mantığım doğru mu ?

• Konbuyu başlatan EG3007
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzaktan eğitim önemli. Diğer taraftan uzaktan eğitimin kalitesinin, örgün eğitimde verilen eğitimin kalitesiyle doğru orantılı olduğunu görebiliriz.

Dünyada saygın üniversiteler, örgün eğitimle uzaktan eğitimi eş zamanlı olarak yürütüyorlar. Uzaktan eğitim ile kazandıkları deneyimi, örgün eğitimin kalitesini iyileştirmek için nasıl kullanabiliriz diye kafa yoruyorlar.

Uzaktan eğitim, başka birilerinin geliştirdiği yazılımı kullanarak olmaz. Eğer olursa bu sizin kişisel bilgilerinizin başka birilerinin eline geçmesi anlamına geliyor.

Uzaktan eğitim size iş olanakları açabilir.

Bizdeki sıkıntı uzaktan eğitim için kullanılabilecek yazılım ve donanımın geliştirilmemiş olması.

Örneğin Digilent'ın Analog Discovery isimli bir ürünü var. Amerika'da bir öğrenci bunu 99 dolara satın alabiliyor. Öğrenci bunu alıyor. Sabah laboratuvarda çalışmışsa, akşam evde bununla devam ediyor.

Bizde hadi 400 lira olsun diyelim. Böyle bir donanım geliştirelim. Öğrenciler kullansın diye düşünen var mı?

Konuyu uzatmanın bir yararını görmüyoruz zira benim için bile bağlantısı bu kadar basit bir konuya kötü de olsa bir çözüm önermekten ziyade tarafımın mühendis olmadığını defalarca izah etmeme rağmen elektrik elektronik mühendislik bilgisi sorgulandı. Çalışan bağlantı tipi doğru mu diye soru soruyorum yöneticinin üslübuna bak :D şaka gibi... 9 dolar domain ücreti aylık 20 dolar VPS parası ile adam kendi imparatorluğunu ilan etmiş.
Dostum tutan kim seni? Sevmiyorsan çık git yok vds yok domain yok yazılım yok hosting sevmiyorsan git cevapta verme :D iyi ki yazılım biliyormuşsun sende ha bildiğinden şüpheliyim ama neyse sevmiyorsan git tutan yok

Dostum tutan kim seni? Sevmiyorsan çık git yok vds yok domain yok yazılım yok hosting sevmiyorsan git cevapta verme :D iyi ki yazılım biliyormuşsun sende ha bildiğinden şüpheliyim ama neyse sevmiyorsan git tutan yok

Konu sahibi olarak tarafıma yazılan mesajlara cevap veriyorum. Uzatan ben değilim sensin. Seni bağlayıcılığı bulunmadığı halde gelip kraldan çok kralcılık yapıyorsun, gerek yok ortalara atlamana merak etme abilerin sever seni.

Konu sahibi olarak tarafıma yazılan mesajlara cevap veriyorum. Uzatan ben değilim sensin. Seni bağlayıcılığı bulunmadığı halde gelip kraldan çok kralcılık yapıyorsun, gerek yok ortalara atlamana merak etme abilerin sever seni.
fark ettiysen sabahtan beri forumu ve yöneticiyi kötülüyorsun sevmediğin aşikar ama hala inatla duruyorsun ne diyim yakınlarına allah yardım etsin

fark ettiysen sabahtan beri forumu ve yöneticiyi kötülüyorsun sevmediğin aşikar ama hala inatla duruyorsun ne diyim yakınlarına allah yardım etsin

Boş muhabbet yapıyorsun farkında mısın ? Seni bağlayan bir durum yok ?!? Tarafıma ithafen mesaj yazıldı ona ithafende cevap verdim. Hem buradan hem de forum iletişiminden üyeliğin iptali ile ilgili de mesaj yazdım. Sen ve başkaları cevap hakkı doğacak bir şey yazmaz ise cevap yazmak zorunda kalmam ? Anladın mı ?

Evet nerde kaldı o forumda ki yardım etmek için can atan uzmanlar ? Burada hiç elektrik, elektronik veya muadili mezunu mühendis yok mu ? :)
evet tarafıma bir mesaj yazılmamış hüüüü boş yapıyorsun diyor birde yazık vallaha
Boş muhabbet yapıyorsun farkında mısın ? Seni bağlayan bir durum yok ?!? Tarafıma ithafen mesaj yazıldı ona ithafende cevap verdim. Hem buradan hem de forum iletişiminden üyeliğin iptali ile ilgili de mesaj yazdım. Sen ve başkaları cevap hakkı doğacak bir şey yazmaz ise cevap yazmak zorunda kalmam ? Anladın mı ?
yok sayıyorum vallaha uğraşılmayacak bir tipsin yazık...

Evet nerde kaldı o forumda ki yardım etmek için can atan uzmanlar ? Burada hiç elektrik, elektronik veya muadili mezunu mühendis yok mu ? :)
Bende ego yok, fakat sizin bu mesajınıza en demeli ... hele ki bir önceki mesajdan sonra belki de o üyenin konularına bakmalıydınız, kaç defa yardımda bulunmuş! Yönetici olarak yazmadım ama düğmesi de yok açıp kapatayım, madem forum ve hostingden bilginiz var ... kişisel düşüncelerimdi ...

HEr yardım isteyen anında yardım bulamayınca aslan kaplan kesilecekse işimiz var! Sabır büyük erdemdir! Yaş 40 diyelim ve devrecilik oynuyorsam hala, sizin ne oynadığınızı öğrenmiş olduk ;).

Düşüncemi haklı çıkardınız, demek ki herkese yardımda bulunmamakta da bir hikmet varmış!

Bunu;

Eminim ki daha düzgün bir şema ile gelirsen bura da yardım etmek için can atan insanlar vardır.

buna istinaden şaka yollu söyledim gayet tolare edilebilir bir üslup. Zira forumda onbinlerce post binlerce üye var herkesin mesajını kişisel algılayıp saldırmanıza gerek kalmaz biraz daha rahat olabilirsiniz. Defalarca sefer elektronik bilgim yok dedim böyle biri nasıl böyle bir konu için ego yapabilir ? Biz bilmiyor muyuz iş veren olarak 100-200 TL ödeyip freelance birinden hizmet almayı ? Forumları ve yazıları okuyarak yeterli bilgi sahibi olmadığımız bir konuda yaşımıza ve konumumuza uygun üslupla yazılanlara katılmaya çalışıyor(duk). Daha önceden tanış olmuş 2-3 kişi bir birinizin üslubunu onaylar şekilde resmen karşı saldıra geçtiniz. :) Gerçekten söylenecek bir şey yok kendi açımdan. Siz bu şekilde uygun görüyorsanız teşekkürler ben almayayım.

Üyeliğimi ve bu forum post'unu silmek için yardımcı olursanız sevinirim. Zira hiçkimseye yararı olmayan tartışma alanına döndü.

Aslında gerçek şu; @EG3007

Bu kişilerde dijital elektronik konusunda ciddi bilgi eksikliği var ve siz dijital anahtarlamalı bir devre ile ilgili soru sorduğunuzda ciddi kompleks yapıp soranı pişman ederek kendilerini rehabilite ediyorlar.

Bu forumun küstah tavırlarına ve ciddi zeka düşüklüğüne çok önceden aşinayım.

Örneğin dijital konularda özellikle de haberleşme ile ilgili konu başlıklarını bir check edin bu konuda ne kadar yetersiz olduklarını hemen anlarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri