Arduino projesini Atmega'ya uyarlama

skoc66

Üye
Herkese merhaba, daha önce aynı soru sorulduysa özür dilerim şimdiden. Arduino da yaptığım bir projeyi (yazılımı) Atmega ya yükleyip devre kurabilir miyim? Evet,belki arduino nano veya mikroyu plakete monte edebilirim ebat küçük olduğu için ancak Atmega çipi kullanmayı tercih edersem böyle birşey mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

ATMega328, Arduino'nun çekirdeğini oluşturan bir μ denetleyici.

Evet mümkün hatta ben defalarca yaptım. İsterseniz smd μ denetleyici bile kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılacağı bu sayfada anlatılıyor. Eğer aldığınız μ denetleyicinin üzerinde Arduino çekirdeği yoksa, çekirdeği yükle ('burn bootlader') kısmında anlatıldığı gibi çekirdeği atmak gerekiyor. Sonra orada gösterildiği gibi bağlantıları yapıp normal programlayabilirsiniz.

ATMega328, Arduino'nun çekirdeğini oluşturan bir μ denetleyici.

Evet mümkün hatta ben defalarca yaptım. İsterseniz smd μ denetleyici bile kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılacağı bu sayfada anlatılıyor. Eğer aldığınız μ denetleyicinin üzerinde Arduino çekirdeği yoksa, çekirdeği yükle ('burn bootlader') kısmında anlatıldığı gibi çekirdeği atmak gerekiyor. Sonra orada gösterildiği gibi bağlantıları yapıp normal programlayabilirsiniz.

Tam aradığım konuydu çok teşekkür ederim. Takıldığım yer olursa tecrübenizden faydalanmak isterim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri