Arduino power pinleri

Arduino megam var 5v pinine 12 v fan bağlarsam karta birşey olurmu

son bağlantını yapmış olursun VIN pinini tavsiye etmem harici bir regülatör kullanmalısın(1117,7805) gibi regülatörler

Arduinoya 5 volt motor bile bağlanmaz. Hatta 25mA den fazla akım çekecek hiçbirşey bağlanmaz. Çok ucuz motor sürücü kartları var. Daha olmadı bi transistör ve diyotla bile sürebilirsin motoru.

son bağlantını yapmış olursun VIN pinini tavsiye etmem harici bir regülatör kullanmalısın(1117,7805) gibi regülatörler
Daha önce bilmeden bağladım bir şey olmadı ama artık bağlamıcam
Arduinoya 5 volt motor bile bağlanmaz. Hatta 25mA den fazla akım çekecek hiçbirşey bağlanmaz. Çok ucuz motor sürücü kartları var. Daha olmadı bi transistör ve diyotla bile sürebilirsin motoru.
Ama ekran falan 5v çekiyor
Bir şey daha sorucam data logger için SD kart güç v si 3.3 v olması lazım dıyorlar ama benimki 3.3vde çalışmıyor 5vde çalışıyor bunun bir zararı olurmu

Son düzenleme:
Bir şey daha sorucam data logger için SD kart güç v si 3.3 v olması lazım dıyorlar ama benimki 3.3vde çalışmıyor 5vde çalışıyor bunun bir zararı olurmu
SD kartın kendisi 3.3voltta çalışır ama SD kart modüllerinin üzerinde level shifter oluyor. Yani 5v versende modül onu 3.3v yapıyor. Modülün üstünde bi entegre varsa hiçbirşey olmaz, kullanabilirsin.

SD kartın kendisi 3.3voltta çalışır ama SD kart modüllerinin üzerinde level shifter oluyor. Yani 5v versende modül onu 3.3v yapıyor. Modülün üstünde bi entegre varsa hiçbirşey olmaz, kullanabilirsin.
Teşekkürler 2 sorum daha olucak ardunioya power girişine 12v 1a verip çalıştırırsam birşey olurmu ve hc06 ile okuduğum analog veriyi telefona göndermek istiyorum bir türlü gönderemiyorum bana bunun için yardımcı olabilir misin

Uno lar 30v girişe kadar çalışır.

Telefona neyle göndereceksin Bluetooth mu wifi mı yoksa seri porttan mı?

Sağ ol Bluetooth ile artık gönderiyor peki megalar kaçv destekliyor
IMG_20211216_212125.jpg

20v

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular