Arduino ile MQ-5 Gaz sensörü, Buzzer ve LCD kullanımı

Herkese merhabalar. Bir ödevim var. Örnek aldığım bir de video var fakat elemanın ingilizcesi çok kötü. Anlamıyorum. Size video ve fotoğraf paylaşacağım. Adam pot kullanmadan ekrandan yazı çıktısı alıyor her şeyi aynı yapıyorum fakat ekranıma yazı düşmüyor. Lütfen bana yardımcı olun kendi yaptığım ödevin fotolarını da paylaşabilirim isteğe göre. Eksik bir şey yazdıysam lütfen söyleyin ekleyeyim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• How to make Smoke and GAS Leakage Detector using Arduino, Gas Sensor and Alarm.png
    How to make Smoke and GAS Leakage Detector using Arduino, Gas Sensor and Alarm.png
    624.1 KB · Görüntüleme: 27
  • How to make Smoke and GAS Leakage Detector using Arduino, Gas Sensor.png
    How to make Smoke and GAS Leakage Detector using Arduino, Gas Sensor.png
    384.8 KB · Görüntüleme: 26
lcdnin 3 nolu pinini direk gndye bağlayıp deneyin ya da orada alt alta 2 direnç var oradaki alttaki direncin değerini daha küçük yapın

2x16 karakter lcd nasıl bağlanır diye yaz internete. Eleman potansiyometre yerine iki tane paralel direnç bağlamış. Her displayde aynı sonucu vermez bu. Sen bi potansiyometre bağla.

2x16 karakter lcd nasıl bağlanır diye yaz internete. Eleman potansiyometre yerine iki tane paralel direnç bağlamış. Her displayde aynı sonucu vermez bu. Sen bi potansiyometre bağla.
Üstteki arkadaşın dediği gibi gnd ye direk hat çektim 3.pinden biraz belirdi aslında, potansiyometreyi nasıl bağlayacağımı bilmiyorum breadboard üzerinde bu kablo karmaşasında yardımcı olursan sevinirim videoyu izleyip nereye bağlayayım diye

Sağdaki şemada göstermişsin potansiyometreyi nasıl bağlayacağını zaten.

Yukarıda 3 bacaklı görünen şey varya, işte o potans muhtemelen. Bağlantı şekli aynı. Resmi döndürdüğünde direkt olarak anlaşılır. Orta bacağını baz alırsan diğerleri de anlaşılır zaten.

Bu arada bu konunun aynısını sanki yeşil ve beyaz logolu olan forumda da acmistiniz.🙃
İsmini bilerek belirtmedim. 🙂

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210318-233642.png
    Screenshot_20210318-233642.png
    335.9 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai