Arduino ile Kapı Otomatiği Çalıştırmak

cotr

Üye
Merhaba,

Arduino'dan kapı otomatiğini tetiklemek istiyorum. Binada http://www.nts.com.tr/p/goruntusuz-diafonlar/analog-sesli-diafonlar/pandora-serisi/nts-3003.html bu ürün var. Binadaki çalışan sistemi bozmadan arduinoyu sisteme dahil etmeliyim.

Arduino kullanmayı biliyorum. Sadece http://nts.capitolinteraktif.com/up...ri-ve-klavuzlar/3003-3012-baglanti-semasi.pdf burdaki sistem santraline arduinoyu nasıl dahil etmeliyim onu bilmiyorum.

Veya başka bir öneriniz varsa anlatabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba @cotr ,
Gönderdiğiniz sistemde kapı otomatiğe zaten tetikleniyor. 12 v ile . İsterseniz 12 v önüne arduino ve röle koyarakta tetikleme yapabilirsiniz. Yada amacınız daha net açıklarsanız başka öneride de bulunabiliriz. Birde şemada kabloların görevi tam anlaşılmıyor. Daha doğrusu santralin içinde hangi kablo nereye gittiğini anlayamadım.
İyi calismalar.

Kapı otomatiği olması gerektiği gibi çalışıyor zaten orda bir sorun yok. Ben arduinoyu bir şekilde sisteme dahil edip örneğin internetten kapıyı açtıracam. Bunu da sistemi bozmadan yapmak istiyorum.

Sanırım bahsettiğiniz şekilde röle kullanarak halledilebilir.

Kabloların işlevlerini hiç bir yerde bulamadım.

dairende bulunan panele kapı açan butondan arduino çıkış röle uçlarını paralel girersen olur sanırım
evden biri açıyormuş gibi sende uzaktan açabilirsin

Arkadaslar yardimci olun lutfen. 12 volt 60 watt 5 amper trafoya sifreli kilit sistemi ve trajli kilit bagladim.
Elektrik faturasi cok gelmeye basladi bunda mi acaba.
Sistemin ozellikleri;
  • Özellikler:
  • Çalışma gerilimi: DC12V + -10%
  • Çalışma akımı: 1.2A
  • Kilit rölesi: DC 12V/3A
Kilit ise 12 volt 10 watt

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye