Arduino ile bluetooth kontrollü araç yaparken yazılımda küçük bir noktada takıldım

Aslında aracı yaptım ve kontrol edebiliyorum. Sorunum şurada mesafe sensörü taktım ve duvara 5 cm olunca ben ellemeden otomatik geri git demek istedim fakat hiç durmadan geri gidiyor yardımcı olabilcek varmıdır sağolun.

sen otomatik geri git komutu vermişsin fakat dur komutuda eklemen gerekiyor mesela 2 sn geri gittikten sonra dur gibi

Kodları özelden değil genelden yazın bilen cevap yazar. hem başkaları da faydalanır. Forumculuk budur. Özelden destek yeri değildir.

Ben de tam bu sıralarda bununla uğraşıyorum. Sensörün kablolarından dolayı bazen değeri 0 veya 400 küsür olarak gösterebiliyor. Onun da çözümü kabloları kontrol edin. Mesela bende öyle bir sorun da vardı. Bir de 5CM kala geri gitmeyi ayarlamayın bence benimki düşük hızda 15CM kala anca algılayabiliyor. Bir de koda "Eğer 0 değilse ve 15CM'den küçükse geriye git" olarak ayarlayın. Bunu yaptıktan sonra motor sürücünün bağlı olduğu pinleri tekrar low hale getirebilirsiniz. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri