Arduino ile akıllı ev

mac 00:00:00:00 olmasın yeter bi anlamı yok(Ne ara IPv6 ya geçtiniz :) )

13 nolu pin 5v ile tetiklenecek doğrumu anladım. Doğru mega da minimum 3 volt ve üzeri voltajda HIGH olarak işlenir.

10 numaralı çıkış pini neden gerekli onu anlamadım? Lamba, yarın öbür gün seri port olmadan tweet gönderdiğini nasıl anlayacaksın ?(Sakın bana tweetin sayfasını açar bakarım demeyin :) )

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Birde altına bunu ekleyecem direk alta eklesem sorun olur mu? Pin çakışmasıda yok.

Ekli dosyalar

• WebServerControl.zip
    3.4 KB · Görüntüleme: 6
olmaz. aynı anda 2 farklı sestonuyla nasıl konuşabilirsin ?
Twitter gönderme fonksiyonunu işlemlerin sonunda çağırmanız gerekir.
Micro denetcilerde thread (süreç) çoğaltma yoktur.Herşey 1 döngüde çalışır.

Ustad bunu yapsın yeter...

Orkestraya birini daha eklesek....
gyn2RN.jpg

Madem maksadınız gitgide büyüyor , neden böyle şeylerle vakit kaybediyorsunuz ?

Direk bunu alın hem siz rahat edin hem de ufkunuz açılsın..

Pi2ModB1GB_-comp-500x283.jpeg

*** Rsapberry PI 2 B
Artık 10 tane arduino mu takarsın, yoksa dijital pinleri çoklayıcı entegrelerle 1024 adet mi yaparsın sana kalmış..

Yok usta pahalı kaçar.İlerde belki olabilir.

Bende PI B var(istiyorsan sana göndereyim)
Mal temiz,hafıza kartı yok sadece(Kendimi torbacı gibi hissettim, bu ne biçim belirtme şekli)
Size kargo ücretine göndereyim.
Şayet özelden kargo adresinizi ve bilgilerinizi gönderirseniz.

Sen yeterki böyle şeylerle uğraşacağım de !

***Tabi borcunuzu şöyle ödüyeceksiniz: Siz de başkasına iyilik yapacaksınız ve koşulunuz onunda başka birine iyilik yapma koşulu ile(Şayet yaptığım iyilik bir şekilde bana dönerse o zaman çok üzülürüm)...
*** Çoğu zaman kartları açıkkaynak elektroniğe destek amaçlı alırım. PI 2 çıktığı ertesi hafta aldım :)

Eyvalla bende kendimi beleşe yatan gibi hissedecem şimdi...
Allah razı olsun.....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri