Arduino Cnc

karadede20

Üye
Arkadaşlar merhaba, arduino cnc sheild kullanarak bir cnc yapmaya başladım. 5 adet nema 17 step motor kullandım. 12V 15A ile beslemeyi düşünüyorum. Bunun için bir hesaplama yapmadım. Kulaktan doğma bilgilerle bu kanıya vardım. Sizce 15A uygun mu? Veya hesaplaması nasıl yapılıyor? Diğer bir sorum bu güç kaynağından 12V 2A lazeri beslemeyi düşünüyorum, 15A'i 2A'e nasıl düşürebilirim?

Merhabalar,
Çalışmalarınızda başarılar dilerim , kolaylıklar dilerim.Nema17 motor max benim karşılaştığım 1.7Amperlik motorlar 5x1.7:8,5Amper artı 2Amperde lazer 10.5Amper dolayısıyla 15 amperlik güç kaynağı sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
Ayrıca 15A'i 2A'e nasıl düşürebilirim? sorunuza cevap olarak böyle bir işlem yapmanıza gerek yok.

Merhabalar,
Çalışmalarınızda başarılar dilerim , kolaylıklar dilerim.Nema17 motor max benim karşılaştığım 1.7Amperlik motorlar 5x1.7:8,5Amper artı 2Amperde lazer 10.5Amper dolayısıyla 15 amperlik güç kaynağı sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
Ayrıca 15A'i 2A'e nasıl düşürebilirim? sorunuza cevap olarak böyle bir işlem yapmanıza gerek yok.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Lazerin çalışma gerilimi 12V akımı ise 2A, güç kaynağından besleyeceğim için akımı düşürmem gerekmez mi?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Lazerin çalışma gerilimi 12V akımı ise 2A, güç kaynağından besleyeceğim için akımı düşürmem gerekmez mi?
Hayır gerekmez.Lazer ihtiyacı kadar akımı güç kaynağından çekecektir diyeyim size.

Surucu karti olarak ne kullanacaksınız?ben A4988 kartlarindan yeterli performans alamamıstım.projem beklemede kaldi

Şu ana kadar gördüğüm en etkili motor sürücüsü TMC2208 dir. Biraz pahalıdır ama düşünürsen.

Şu ana kadar gördüğüm en etkili motor sürücüsü TMC2208 dir. Biraz pahalıdır ama düşünürsen.

Fiyat olarak kıyaslandığında benim için maliyetli olacak ama ilerleyen süreçte değiştirebilirim. Şuan için a4988 ile cnc yi bir denemek istiyorum. A4988 le ne gibi problemler veya aksaklıklar yaşayabilirim benimle paylaşırsanız çok sevinirim?

küçük bir makine yapıyorsan ve yük çekmeyecekse yaşayacağın tek aksaklık gürültü ve yavaşlık olacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri