Arduino - Bilgisayar i/o Interface/Endüstride Kullanım

awkah

Üye
Merhabalar

Yeni bir proje ile ilgili çalışmalara başladım.Arduino'yu bilgisayar destekli input ve output interface kartı olarak kullanmak istiyorum.
Açık kaynak dosyalarına şu linkten bakabilirsiniz.
https://github.com/awkah90/PC-Gorsel-Arduino

Şu anda yapmak istediğim Makinenin kendi içinde bulunan sistemi bilgisayara okutmak ve bana log olarak vermesini sağlamak ileride output vererekte müdahale edilebilir sisteme geçmek.

Arduino'da input olarak optocupler yada transistör siz ne önerirsiniz ?

Makinede bulunan hidrolik valflere enerjiyi veren transistörlerin bir kısmı bd 317 , bir kısmı ise 2N3055
Proximity swicthler ise 24 volt vermektedir.

S.A.
Bilgisayarda modbus kullanmayacaksanız kendiniz protokol oluşturacaksanız, usb, canbus ve uart li bir işlemci seçin yardımcı ünitelerden bu birim ile bilgileri alıp usb üzerinden pc ye hızlıca ve güvenli bir şekilde atarsınız.

Makinede plc bulunmuyor,kendi donanımları mevcut.Donanımın içini açma fırsatım olmadı orijinalliği bozulmasın mühürlü olduğu için açmadım.Arduinoyu kullanma sebebim işi basite indirgemek hatta bir ara gidip 2 3 adet gamepad alıp onlar vasıtasıyla input sağlamayıda düşünmüştüm fakat her gün en az 12 14 saat açık kalacak.

2 tane 4 lü 817 modülü aldım üstünde pc817 optocupler mevcut videosunu atıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri