Arduino çoklu proje yapılırmı?

Alhn017

Üye
Bir adet arduino(r3) ile birden fazla proje yapılır mı? Hem ultrasonik sensor devresi hemde bitki sulama devresini aynı karta yapmak istiyorum,yazılımları hazır pinlerin çıkışları farklı (gnd,vcc hariç) bunları karta baglarsak yazılımlarıda üst üste yüklersek çalışır mı?

2 farklı işlemi arduino ya yaptırabilirsiniz fakat programı buna göre dizayn etmeniz gerekir

mikrodenetleyici programlamak malesef PLC veya PC programlamaya benzemiyor.karşılaşabileceğiniz tüm ihtimalleri,donanımsal özellikleri,yazılımsal teknikleri vs göz önünde bulundurularak proje geliştirilmesi gerekiyor.özellikle sizin bahsetttiğiniz gibi birden fazla kontrolün birbirinden etkilenmeden ve birbirini aksatmadan gerçekleştirlebilmesi için Kesme(interrupt) işlemlerinin kullanılması kaçınılmazdır. eğer ben arduino öğrenecem diyorsanız en baştan başlayarak yılmadan adım adım gitmeniz gerekir

mikrodenetleyici programlamak malesef PLC veya PC programlamaya benzemiyor.karşılaşabileceğiniz tüm ihtimalleri,donanımsal özellikleri,yazılımsal teknikleri vs göz önünde bulundurularak proje geliştirilmesi gerekiyor.özellikle sizin bahsetttiğiniz gibi birden fazla kontrolün birbirinden etkilenmeden ve birbirini aksatmadan gerçekleştirlebilmesi için Kesme(interrupt) işlemlerinin kullanılması kaçınılmazdır. eğer ben arduino öğrenecem diyorsanız en baştan başlayarak yılmadan adım adım gitmeniz gerekir
Tavsiye ve onerebilecwginiz calisma metodu nedir

aydinDr

bir adet arduino ve gerekli elemanları alarak basit uygulamalar geliştirin.uygulama zorluğunu giderek artırın.özellikle öğrenme aşamasında hazır kod kullanmaktan kaçının.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri