ardiuno ters çalışıyor

eraycx

Üye
merhaba arkadaşlar ben ardiunoya yeni başladım bir uno r3 aldım ilk programımı yazdım butona basınca 13. pini high yapacak gibi ama tam tesi oluyor butana basmadığımda çıkış 5 v basıldığında 0 diğer pinlerde aynı acaba sorun ardiunoda mıdır

Merhaba,
yazdığınız skech i buraya yükleyin lütfen.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

const int buttonPin = 2;
const int ledPin = 13;

int buttonState = 0;

void setup() {

pinMode(ledPin, OUTPUT);

pinMode(buttonPin, INPUT);
}

void loop() {

buttonState = digitalRead(buttonPin);

if (buttonState == HIGH) {

digitalWrite(ledPin, HIGH);
}
else {

digitalWrite(ledPin, LOW);
}
}

yazdığım kod bu ve ardiuno 1.0 programındaki örnekle aynı

Kod sorunsuz görünüyor.
Arduino blink sketch ini yükleyip, arduino nun 13. pinine bağlı olan led yanıyor mu? Basit olarak kontrol etmeyi deneyin.

Dostum süper kod yazmışsın! Arduino'daki PWM kısmında 2 numaralı çıkışa bir kablo koy ve ona dokun. Sen dokun LED'ler yansın... Aman evladım Dünya Yaaannssııınnnn :D Arduino programlayan arkadaşlara büyük savgılarım ve sevgilerimle :D :D :D Çalışıyor oğlum bu kodlar :Dconst int buttonPin = 2; const int ledPin = 13; int buttonState = 0; void setup() {pinMode(ledPin, OUTPUT);pinMode(buttonPin, INPUT);}void loop() {buttonState = digitalRead(buttonPin);if (buttonState == HIGH) {digitalWrite(ledPin, HIGH);}else {gdigitalWrite(ledPin, LOW);}}

morinel bu kodu ardiunoyu denemek için yazdım dalga geçiceğine sorunun ne olduğunu anla bende biliyom kodlar çalışıyor ama normal çalışmıyor ve son olarakta herkese olum deme başına bela alırsın

Kod sorunsuz görünüyor.
Arduino blink sketch ini yükleyip, arduino nun 13. pinine bağlı olan led yanıyor mu? Basit olarak kontrol etmeyi deneyin.
blink i denemedim ama hiçbir kod yazmadan boş sayfayı yükledim 13. pin ledi sürekli yanıyordu acaba atmega328 botloaderinde sorun olabilirmi diye düşünüyorum bütün pinlerde 5 V alıyorum program yokken

Çevrende deneyecek birileri var mı?
İstanbul'da mısın?

Blink î dene 13nolu pine bağlı ledin 1sn yanıp 1sn sönmesi lazım.
Pinlerden yüksek akım çektiysen arızalanmış olabilir.

sorunu buldum reset butonuna basarak atmegayı üzerinden söktüm tekrar taktım düzgün çalışmaya başladı ne alakaanlamadım ama sorun çözüldü

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri