Arcelik tuplu tv ekran ustunde yatay cizgi

babapars

Üye
Arcelik tuplu tv de kanal logolarinin oldu yerden baslayip en ust sonuna kadar giden 8-10 tane yatay cizgi var kıtmızı yesil mavi ve goruntu olan kısmında beyaz renkteler sorunu nedir acaba cozumu basit midir

basit vertikal devresindeki kutuplu kondansatörleri değiştir düzelir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle bu tüpün arkasında,boyun kısmında tüpe geçme iğnelerle bağlı,yaklaşık kare şeklinde RGB renk matriks pcb'si mevcut.Bu küçük pcb'nin lehim bağlantılarına büyüteçle bir bakın,soğuk lehim veya lehimle temas etmeyen bir nokta var mı? Tereddüt halinde bu pcb'yi tümüyle lehimleyin.Ayni durum eski marka renkli tüplü tv'imde olmuştu,paralel yeşil,siyah,beyaz çizgiler ayni şekilde çıkmış lehimlemeyle düzelmişti.Yani bu tür çizgilerin baş sorumlu yeri burası gibidir.Büyük ihtimal düzelebilir.Kolay gelsin.

Rgb kartındaki kondastörleri bir değiştir ve vertikal bölgesindeki kondastörleri değiştir.Ben böyle yapmıştım düzelmişti şansını bi dene istersen.

Tamire verdim adam yaptim dedi getirdim eskisinden de beter cizgiler durdugu gibi goruntude berbat olmus ne geri goturdum umarim duzeltir yoksa eski haline bile raziyim vallahi

Dükkanda çalıştır gör.

Tamire verdim adam yaptim dedi getirdim eskisinden de beter cizgiler durdugu gibi goruntude berbat olmus ne geri goturdum umarim duzeltir yoksa eski haline bile raziyim vallahi

acemi nalbant gavur eşşeğinde öğrenirmiş derler ...atalarımız boş konuşmamış ....

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri