Arcelik sarzli supurge entegresi yardim lutfen

Merhabalar arcelik k6124 sarzli el supurgesi sarz almıyor adaptorubaglayip devre üzerinde olcum yaptigimda entegrenin 1. Bacağına 3.6 volt giriyor ama çıkış yok firma entegrenin üzerini silmiş benim sorum acaba resimdeki 8 bacaklı entegrenin ismi nedir kodu yani selamlar

Ekli dosyalar

• 20220423_105517.jpg
    20220423_105517.jpg
    207.8 KB · Görüntüleme: 29
Merhabalar arcelik k6124 sarzli el supurgesi sarz almıyor adaptorubaglayip devre üzerinde olcum yaptigimda entegrenin 1. Bacağına 3.6 volt giriyor ama çıkış yok firma entegrenin üzerini silmiş benim sorum acaba resimdeki 8 bacaklı entegrenin ismi nedir kodu yani selamlar
Outputtan normalde okunması gereken değeri söylerseniz belki daha açıklayıcı olabilir kaç voltla şarj oluyor makine normalde ?
Outputtan normalde okunması gereken değeri söylerseniz belki daha açıklayıcı olabilir kaç voltla şarj oluyor makine normalde ?
Bir de devreyi tam karşıdan çekerseniz ic ne iş yapıyor anlayabiliriz dc dc regulatör gibi düşündüm ama emin olamıyorum.

Evet dc dc regülatör cunki sarz adaptorude dc 13.5 volt giriş var bu giriş voltaj entegresi 3.6 volta düşürülerek entegrenin 1. Bacagigina girişine geliyor ama sadece burada voltaj var entegre çıkışıda zaten direnc üzerinden bataryaya gidiyor output voltajı 0 hic yok
Acaba bu entegre ne olabilir benim elektronik bilgim bunu bilmeyi aşıyor o yüzden bilen varsa yazarsa sevinirim

Evet dc dc regülatör cunki sarz adaptorude dc 13.5 volt giriş var bu giriş voltaj entegresi 3.6 volta düşürülerek entegrenin 1. Bacagigina girişine geliyor ama sadece burada voltaj var entegre çıkışıda zaten direnc üzerinden bataryaya gidiyor output voltajı 0 hic yok
Acaba bu entegre ne olabilir benim elektronik bilgim bunu bilmeyi aşıyor o yüzden bilen varsa yazarsa sevinirim
Tam emin olmamakla birlikte MC 34063 ve ya MC33063 olabilir diye düşünüyorum. Motorun akımına bağlı olarak ACT4523AYH-T SOIC-8 de olabilir biraz bakın isterseniz bu söylediklerime.

Resmini gönderdiğim kartın on yüzünde de 4 adet smd transistor 1 adet zener ve 2 adet shotky diyot var transistörler smd kodları y1 y2 diyotlar ss14 kodları bunları kontrol ettim sağlamlar bu arada süpürgenin bataryasi 7.2 volt motoruda öyle entegrenin 1.bacağına 3.6 volt geliyor çıkış yok söylediğiniz entegreleri bir inceleyim

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri