Arcelik lcd panelinde ortada bi cizgi oluştu acaba komple panel degismesi mi gerekli?

Ferhat2626

Üye
Lcd panelin ortasinda cizgi ler olustu darbe vs olmadi panelin komple degismesimi gerekli ?yoksa tamiri mumkun olabiliyormu bunlarin sizlerin bilgisi varsa onerilerinizi merak ediyorum

Lcd panelin ortasinda cizgi ler olustu darbe vs olmadi panelin komple degismesimi gerekli ?yoksa tamiri mumkun olabiliyormu bunlarin sizlerin bilgisi varsa onerilerinizi merak ediyorum
Öncelikle gecmis olsun, benimde samsungda aynisi 2 defa oldu ilki garanti kapsamindaydi servis elemani abi iyiki simdi oldu yoksa panel fiyatina yeni urun alirsiniz demisti;;;;)))) ikincisindede kaldirip attim ama yinede bir sorun servislere tamircilere

As. lütfen resim ekleyin, elinizden benzer tamirat gelirse lcd konularına göz atın.

Geçmiş olsun. Benimde başıma geldi yaptıramadım hiç biyerde. Tamiri yok maalesef. Varsada yapacak usta yok. Eski ustalar tüpü bile şoklar müşteriyi madur etmezdi. Şimdi yalan oldu elektronik tamiri.

elektronik bilgisine sahipseniz
panelinizin alt kısmında
ekran-sivi-temasi.jpg

film denilen kısımlarınızı kontrol edin sorun düzelecektir. inşaallah

Sagolasin mehmet mumtaz filmleri kontrol edicem bakalim ise yariyacak mi denemekde fayda var

bozulsunda yeni panel takalım derdinde üreticiler bu nedenle Arçelik'ten şaşmıcan o sorunsuz değişim yapıyor.

Öncelikle tcon dan panele giden film kabloları kontrol edin anakart tcon arası konrol edin onlardanmı kaynaklanıyor bakın yoksa cofları yani panel sürücü ile panal arasındaki filmleri çalışırken hafif bir şekide oynayın düzelme oluyorsa gecici altına üstüne band gibi birşeyle sıkıştırma yapın baktım ondanda olmuyor diyorsanız yan cof larda arıza olabilir yan coflar bazı cogu panellerin icine gömülü olur budada tcondan panele giden kablolardan bozul cof hattı iptal edilir karşıdaki yerden beslenir karşısıda bozuksa malesef panel değişir gömülü değilse tamiri olur yada alt coflardadır sıkıştır idare eder

bozulsunda yeni panel takalım derdinde üreticiler bu nedenle Arçelik'ten şaşmıcan o sorunsuz değişim yapıyor.

Ustam , değişim yapıyor diyorsunuz bedava mı yapıyor ? ( bedava yapıyorsa helal olsun !!! )

Ustam , benim bildiğim kadarı ile arçelik servisinde tv işlerinden pek anlayan yok , servis dışarıdan yaptırıp anlaşmalı hizmet veriyor( tabiki her servis bölgesi için geçerli olmayabilir )
parçayı kendi servis tedarik edip ?
bir de yeni tv alsan , uydur , yersen tv garantiden çıkar vs gibi , zorla servis akım korumalı priz fahiş fiyattan satmaya bakıyor ( belge , faturasıda yok ) , servislerin tutumu ve kalite ? arçelikten tv alınmaz , tabiki benim kararım .
garanti kapsamını ben dahil tam anlamını kimse bilmiyor ( çoğunluk ) . garantinin adı var sadece , sorun oldu mu ? garanti kapsamını ne öğreniyorsunuz ? .

Son düzenleme:
Ustam , değişim yapıyor diyorsunuz bedava mı yapıyor ? ( bedava yapıyorsa helal olsun !!! )

Ustam , benim bildiğim kadarı ile arçelik servisinde tv işlerinden pek anlayan yok , servis dışarıdan yaptırıp anlaşmalı hizmet veriyor( tabiki her servis bölgesi için geçerli olmayabilir )
parçayı kendi servis tedarik edip ?
bir de yeni tv alsan , uydur , yersen tv garantiden çıkar vs gibi , zorla servis akım korumalı priz fahiş fiyattan satmaya bakıyor ( belge , faturasıda yok ) , servislerin tutumu ve kalite ? arçelikten tv alınmaz , tabiki benim kararım .
garanti kapsamını ben dahil tam anlamını kimse bilmiyor ( çoğunluk ) . garantinin adı var sadece , sorun oldu mu ? garanti kapsamını ne öğreniyorsunuz ? .
bizim ki 32'' ti 32'' led yok diye 42'' ile değişti onun ledi öldü paneli değişti hep garanti'den oldu...
o tv yedeğe geçti gerçi...
2015-08-19 14.58.15.jpg