Arcelik 6230 H bulaşık makinası bir çalışıyor bir duruyor yikama islemine gecmiyor

Nomail

Üye
Makina basliyor duruyo bir ileri bir geri yapiyor.viyt viyt diye ses yapiyo..:rolleyes:

Yetersiz miktarda su alıyor gibi bir görüntü var, o pozisyonda, makinanın kapağı açıp, bir litre ve bir litre daha su dökün tabanına, düzgün çalışmaya başlar ise, yetersiz su alımı yuZunden olduğunu anlarsınız, su sayacına konsantre olabilirsiniz.

Diğer arıza olasılıkları,
Elektrik besleme, elektrik motoru çalışmaya başladığında yetersiz akım gelmesi, prizde veya kablo bağlantılarında veya açma kapama düğmesi de problem olması durumunda veya voltaj düşüklüğü sebepleri ile de benzer arıza gösterebilir makine.

video atın görelim bana ulaşın görüşelim.
Arçelik Bulaşık Makinası 6230 su alıyor çalışmaya geçince 2 sn çalışıyor viyaklama sesiyle duruyor ışıklar sönüyor tekrar ışıklar yanıp çalışıyor sürekli bu döngü çalışıp duruyor çalışıp duruyor.Bazende reset atıyorum.suyu boşaltıyor.Tekrar başlatıyorum su alıyor 10 dakika çalışıyor, suyu boşaltıyor, tekrar su alıyor sonrasında tekrar aynı problem.10 dakika çalıştıktan 2. suyu aldıktan sonra arıza durumunda kapağı açtığımda su sıcak görünüyor. Acaba problem neden kaynaklanıyor ? (Anakart da gözle görünür bir problem görünmüyor, ölçümlerde de birşey gözlenmedi.Atladığımız birşey mi var acaba ?)

Arçelik Bulaşık Makinası 6230 su alıyor çalışmaya geçince 2 sn çalışıyor viyaklama sesiyle duruyor ışıklar sönüyor tekrar ışıklar yanıp çalışıyor sürekli bu döngü çalışıp duruyor çalışıp duruyor.Bazende reset atıyorum.suyu boşaltıyor.Tekrar başlatıyorum su alıyor 10 dakika çalışıyor, suyu boşaltıyor, tekrar su alıyor sonrasında tekrar aynı problem.10 dakika çalıştıktan 2. suyu aldıktan sonra arıza durumunda kapağı açtığımda su sıcak görünüyor. Acaba problem neden kaynaklanıyor ? (Anakart da gözle görünür bir problem görünmüyor, ölçümlerde de birşey gözlenmedi.Atladığımız birşey mi var acaba ?)

elektronik kartınız arızalı ulaştırın tamirini yapıp yollayalım

Merhaba, bu arıza bende de oluştu rica etsem bakımcıı daha detaylı bilgi vermeniz mümkünmü kart üzerinde hangi eleman arızalı ölçüyorum hata bulamadım (işlem hariç)
Teşekkürler. İyi çalışmalar…
B6A7E440-904E-4D05-AAD4-7C76D20B1787.jpeg

Ekli dosyalar

• 0FE7C056-4735-461B-B788-158A5B0985F5.jpeg
    0FE7C056-4735-461B-B788-158A5B0985F5.jpeg
    308.3 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba, bu arıza bende de oluştu rica etsem bakımcıı daha detaylı bilgi vermeniz mümkünmü kart üzerinde hangi eleman arızalı ölçüyorum hata bulamadım (işlem hariç)
Teşekkürler. İyi çalışmalar…
Ekli dosyayı görüntüle 102420
kardeşim bana ulaş kartı getir yada gönder tamirini yapalım.

@bakımcıı hocam benin bulaşık makinasıda aynı yukarıdaki videodaki gibi oluyor aynı 10 dakika çalışıyor sonra böyle yapıyor bir süre bekleyip çalıştırınca yine 10 dakika çalışıyor böyle yapıyor sana mı göndermem lazım

@bakımcıı hocam benin bulaşık makinasıda aynı yukarıdaki videodaki gibi oluyor aynı 10 dakika çalışıyor sonra böyle yapıyor bir süre bekleyip çalıştırınca yine 10 dakika çalışıyor böyle yapıyor sana mı göndermem lazım
elektronik kart arızalı getirin yada gönderin tamirini yapalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri