arcelik 6103 6kg arizasi

ersagun40

Üye
Makinayi teste aldigimda, once p 10 yaziyor. Sonra tanbur saga sola donuyor. Sıkma yapiyor ve en son gozlerden su aliyor. Makinaya yikama programi verince de, pompa devreye giriyor ve devreden cikmiyor. Yikamaya baslamiyor. Arizasi ne olabilir?

Beş saniye kesintisiz başla-bekle tuşuna basarak programı resetleyerek sonuç değişmezse kart sorunu olabilir.Kolaygelsin

Programı iptal ediyorum. Ama hiç bi şekilde yeni yıkamaya geçemiyorum. Pompa devreden çıkmıyor. Bu modeller de test programına girince ilk suyu almıyor mu onu da merak ettim. Bu makina önce P10 yazıyor, ondan sonra "başla" ya tekrar basınca tanbur dönmeye başlıyor. Su alma işlemini en son yapıyor. Test programında işlem sırasını bilenler yardımcı olursa sevinirim.

kapı kilidini devreye alan kart üzerindeki triak arızalı
Hata Kodları​
* Hata kodu 1 ve 3 nolu yardımcı fonksiyonlara uzun süre basılarak görülebilir.​
Kompenent Hata Hata göstergesi Hata kodu​
NTC NTC Açık veya Kısa Devre Isıtma yapmıyor.​
F01
Açık devre Isıtma yapmıyor.​
F02
Isıtıcı sürekli devredeIsıtıcı devreden çıkmıyor yada ayarlanan sıcakl​
F03 Vana Triyak kısa devre Makine içindeki su miktarı sürekli artıyor. F04
Açık devre Makine içindeki su azalmıyor.​
F05
Triyak kısa devre -​
F08
Kapı triya​
ğı kısadevre Kapı açılmıyor. F10
Kapı kilidi Kapı kilidi triya​
ğı açık devre - F09
Kapı açık Kapalı sinyali gelmiyor. Su alma ve yıkama hareketi ba​
slamıyor. -
Su Seviye Sensörü Su seviye sensörü hatalı -​
F07
Triyak diyod modu veya kısadevre Ani sıkma kalkı​
sı yapıyor. F06
Açık devre Yıkama hareketi yok.​
F11
Tako Açık devre - F11

Makinayi teste aldigimda, once p 10 yaziyor. Sonra tanbur saga sola donuyor. Sıkma yapiyor ve en son gozlerden su aliyor. Makinaya yikama programi verince de, pompa devreye giriyor ve devreden cikmiyor. Yikamaya baslamiyor. Arizasi ne olabilir?
Preostati kontrol et.su dolu konumunda takili kalmis ola bilir.Kolay gelsin

Programı iptal ediyorum. Ama hiç bi şekilde yeni yıkamaya geçemiyorum. Pompa devreden çıkmıyor. Bu modeller de test programına girince ilk suyu almıyor mu onu da merak ettim. Bu makina önce P10 yazıyor, ondan sonra "başla" ya tekrar basınca tanbur dönmeye başlıyor. Su alma işlemini en son yapıyor. Test programında işlem sırasını bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Bu modeli tanıyorum, test programı aynen dediğiniz gibi.

Makine normalde program başlarken 10sn kadar su boşaltıyor. Ancak bazen sapıtıp 2-3dk su boşaltarak da programa geçtiği olabiliyor.

Bence su seviye şalterine giden hortumu söküp temizleyin. Sorun devam ediyorsa kartı değiştirin.

Benimde bir sorum olacaktı.
Makinayı başlat tuşuna basıyorum devreye alınmıyor.başlat-beklet yanıp sönüyor ardından devamlı yanmaya devam ediyor.ilk çalışmaya başlamadan su boşaltmaya geçmiyor.yukarda bahsettiğiniz hata kodlarını vermiyor.

cevap geç olacak ama
diğer kişilerinde başına gelebilir diye yazıyorum;

bu modellerde prostat ve kablosu sorun çıkarıyor..heleki makine taşınmışsa kesin suyu kesmiyor yada sürekli pompa çalışıyor..

prostata giren soktleri sııştırın vde ince hortuma üfleyin..düzelir..

Bu makine çok karışık.
F07 arıza gösteriyor ama asıl sorunum motor devreye girmiyor.

Kömürü değiştim yine aynı

Programlarda da takılı kalıyor.

Test moduna zor giriyorum.. p10 yazıyor. Starta basıyorum onda da ekran sönüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri