Arcelik 3650 FT

x_magic_x

Üye
Merhaba,

Makinenin anakartini degistirdim. Test yaptigimda butun sistemler calisiyor. Fakat makine cogu zaman durulama yapmiyor ya da belirli bir sure sonra programi basa aliyor dakika sabitleniyor.

Sizce sorun ne olabilir? Acaba anakart baglantilarini yanlismi taktim? Anakart baglanti resimleri olan varsa gonderebilirmi acaba?

Su seviye anahtarı seviyeli su almıyor olabilir
Hava prostatı algılama işlevini tam olarak yerine getirmiyor olabilir
Anakart su seviye anahtarını devreye almıyor olabilir
Pompa filtresi tıkalı olabilir. Filtreyi kontrol edin.
Tahliye hortumu kıvrılmış veya kırılmış olabilir.Tahliye hortumunu kontrol edin

Su girisinde ve akiminda bir problem yok. Pompada sikinti yok, kontrol ettim. Ayrica pompa programinda calistiriyorum sikinti yok

voltaj problemi ve tıkanıklık olmasın

Su seviye anahtarı problem li olabilir yada soketinde temassızlik olabilir, su seviye anahtarı sıkıntılı olunca bu bahsettiğiniz durumla karşılasirsiniz, makine anahtari kapalı durumdayken makineyi pamuklu 90 kademesine alın başla bekle düğmesine basili tutup makineye enerji verin tüm ışıklar yanınca elinizi başla bekle düğmesinden çekin, bu adımdan sonra başlaya her bastığınızda sırasıyla su alma ısıtma sağ sol dönüş boşaltma sıkma sırasıyla devre ye girecektir. Arızalı parça varsa ekrana hata kodu verecektir

Diyorum ya test yaptim. Hethangi bir problem cikmiyor test yapinca.

Su seviye anahtarini degistirdim, pamuklu 90 da calistirdim. Programda donma yok fakat durulama yapmamis, makine icinde camin orda kopuk-deterjan kalintilari var. Durulama yapmamis sanirim. Problem nerde olabilir. Birde suyu fazla isitmiyor rezistans yeni...
Degerli ustalar, yokmu yardimci olabilecek?

Son düzenleme:
Forumda yardım edenden çok kişisel eleştiri yapan arkadaşlar çok sanırsam. Bu durumu değiştirmek güzel bilgi paylaştıkça değerli.

Anlattığıniz şikayete göre aklıma gelenler,
Pompa İlk etapta düzgün çalışıyordur daha sonrasında ısınıp devri düşer köpüklü ve ıslak bırakmaya neden olabilir,
Ntc den kaynaklı ısıtma derecesine gelmeden ısıtıcı devreden çıkıyor olabilir,
Elektronik Kart değişimi yapıldı ise yada yapılacak ise versiyon numarasına dikkat edin.
Eski bir model uzun süredir kullanıyor sunuzdur bu belki biraz saçma gelebilir, 3650 FT su tüketimi az dir deterjan koyarken az miktarda kullanmanızı öneririm,
Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım, kolay gelsin.

Sent from my PRA-LX1 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri