arcelık 5300 arıza

mavibere

Üye
sayın ustalarım 5300 çamasır makınası program dugmesı durmadan donuyor beyınde kısa devra patlak yok sensor pmpa motor ısıtıcı emnıyet kılıdı salam beynı ve elektıronık kartı baska bır makınada denedım sağlam sızce nerden ola bılır ?
sağlam beyın ve elektıronık kartıda makınaya takınca aynı sorun suruyo beyın sureklı donuyor ........

makinede bulunan nekadar soket varsa (PC,kart ve potansiometre) tek-tek çıkartıp tekrar takın.oksitlenme ve temassızlık olabilir.

sayın ustalarım 5300 çamasır makınası program dugmesı durmadan donuyor beyınde kısa devra patlak yok sensor pmpa motor ısıtıcı emnıyet kılıdı salam beynı ve elektıronık kartı baska bır makınada denedım sağlam sızce nerden ola bılır ?
sağlam beyın ve elektıronık kartıda makınaya takınca aynı sorun suruyo beyın sureklı donuyor ........

bu esnada yardımcı fonksyon ledlerinden yanıp sönen var mı?

ustam sorunu cozdum soylekı ilk defa basıma gelen bı olay belkı basına gelen arkadaslar olmustur

makınanın basla beklet tusu oksıt yuzunden zor bastıgı ıcın musterı butun gucuyle tusa sert basmıs tusta sase yapmıs pilakketten ...
farklı bı makınanın plaketıyle denedım arıza on panoodakı ledlerden kaynaklanıyomus 2 dıyot ve 7 led deyıstırdıkten sonra sorun cözuldu
kısa devre yuzunden dıyotlar acık devre olunca ledlerde acıkdevre olmus bu yuzden beyın sureklı donuyormus suan bı sorun yok uzun bı ugrastan sonra makına eskı halını aldı ve çalısıyor saygılar............

ustam sorunu cozdum soylekı ilk defa basıma gelen bı olay belkı basına gelen arkadaslar olmustur

makınanın basla beklet tusu oksıt yuzunden zor bastıgı ıcın musterı butun gucuyle tusa sert basmıs tusta sase yapmıs pilakketten ...
farklı bı makınanın plaketıyle denedım arıza on panoodakı ledlerden kaynaklanıyomus 2 dıyot ve 7 led deyıstırdıkten sonra sorun cözuldu
kısa devre yuzunden dıyotlar acık devre olunca ledlerde acıkdevre olmus bu yuzden beyın sureklı donuyormus suan bı sorun yok uzun bı ugrastan sonra makına eskı halını aldı ve çalısıyor saygılar............
Mavibere kardeş,Bu problem bende de var fakat birkaç kez programı başlatıp resetleyince 1 kez çalışıyor programı tamamlıyor fakat sonraki yıkamada aynı sorun devam ediyor,program düğmesi devamlı dönüyor.Bu konuda fikir veririmisiniz.

Beyin surekli donerken isiklarda yanip sonen varmi eyer yoksa bunun neden beyin veya alt kisimdaki motor kontrol kartindan kaynaklana bilir ayrica sik karsimiza cikan bir srunda sudur deterjan cekmecesinden kazana giren koruklu hortum zamanla deforme oluyor ve su kaciriyor buda motor soketinde kisa devreye yol aciyor haliyle her iki elektronik karta sorun cikiyor boyle olunca ariza vermediginden dolayi beyin sadece donuyor tamirci bi arkadas bakarsa daha iyi olucaktir .....

mrb 5300 e çamaşır makinası aldık ikinci el ilk başlarda sorun yoktu ama şimdi program düğmesi durmadan dönüyor bununla ilgili bnm yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi aramalıyız

Bende de var bu fuzzy 5300 e makinadan. Benim sikintim camasir makinasi program tusu surekli donuyor . Gostergede sadece trrmostadin uzerindeki lamba yaniyor . Baska hicbir lamba yanmiyor

arçelik 5300 modellerde beynin kendi kendine dönmesi beyinden yada ön paneldeki karttan kaynaklanır.
beyin üzerinde yapılacak onarım ile bu sorun ortadan kalkar.

Tesekkur ederim. Peki ankarada bunu uygun bir fiyata yaptirabilecegimiz bir yer

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri