Arabaya Anfi Bağlama Baştan Sona Resimli

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Evet arkadaşlar sitede amplifikatör bağlantısının anlatımı yoktu bende bugün diğer arabanın anfisi bozuldu yapana kadar bende yedek anfi ile değiştirdim ve değiştirirken birkaç foto çektim( belkemekten tozlanmış :) )

Gerekli malzemeleri temin ettikden sonra işe başlıyoruz tavsiyem bütün kablo kiti almanız 50-70tl arası değişiyor dışarıdan tek awg kablo almanız pahalı olur ama ucuza mal ederseniz dışarıdan kendiniz de toplayabilirsiniz

NOT: Ben kablo çekmedim onlar hazırdı

120.jpg

Teybimizin (REM) çıkışını 5mt'lik küçük bir kabloya ekliyoruz ve teybimiz anfi çıkışında da L-R çıkışını rca uzatma kablosuna ekliyoruz onuda döşemenin altında getirdiğimiz besleme kablosunun yanına çekiyoruz ve besleme kablosu ile birlikde kapı alt döşemelerini kaldırıp kabloları arka bagaj kısmına götürüyoruz aküden ayrıca (-) şase kablosu çekmemize gerek yok bagaj kısmında (gnd) şase kablosunu ucuna bir papuc bağlayıp metal bir kısma gevşemicek şekilde bağlayın

Teybimizin anfi çıkışdan getirdiğimiz kabloların ucuca Y kablo ekliyoruz çünkü 4 kanal üzerinden ses alıyor ( Y kabloların bir tarafı tek rca diğer tarafı çift rca dır tek rca yı bantla gevşemesin diye 1-2 tur sarıyoruz)

121.jpg

Bu bağlantıları yaptıktan sonra biz 1 ve 2. kanala oval hoparlörleri bağlayacağımız için (BRIDGE) ayarı ST(stereo) ve MO(mono) yazan anahtarları ST(stereo) konumuna getiriyoruz. Subwoofer’ıda 3 ve 4 kanalı köprü bağlantı yapacağımız için bu kanalın (BRIDGE) ayarını MO(MONO) ya getiriyoruz ve ton ayarlarında TREBLE 3-4db ye indiriyoruz BASS ayarı +18db yakın ama tam sona gelmeyecek şekilde ayarlıyoruz LEVEL ayarını ise ortadan az min den fazla ayarlıyoruz 1ve 2. kanalın BASS ayarını azaltıyor treble ve level i arttırıyoruz.

122.jpg

1. kısımdaki soldan siyah kablo GND şaseye bağlanıcak ( besleme kablosu kadar kalın olacak ama bizde ince çekmişler)
Ortadaki teypden getirdiğimiz REM kablosu
Sarı kablo ise besleme kablosu

2.kısımdaki kablolar ise oval hoparlörleri bağlayacağımız kısım

3.kısım ise subwooferı bağlayacağız bağlantımız köprü bağlantı olduğu için 2 kanalda bir tanesinin (+) çıkşını ve diğer kanalında (-) çıkışını bağlıcaz

123.jpg

Subwoofer
Pioneer TS-W255F, 25cm, 650wmax ,250wrms

Oval hoparlör
Pioneer TS-A6910, 6x9cm, 3 yollu ,330wmax ,80wrms

Amlifikatör
Harward HR 508 D 400W max

harvard.jpg

alıntı değildir. diğer sitelerde paylaşım yaparsanız sitenin ismi verin emeğe saygı

Arkadaşım,her şey güzel de akü bağlantısında sigorta nerede?Sigorta olmaz ise kablonun bir yerden kısa devre ettiğini düşünmek bile istemiyorum.

Hocam sondan 2. resimde kablo bağlantıları zayıf gözüküyor.Bence onlara iyi bir kablo pabucu takmalısınız daha sonrada makaron yapıp izolasyonu artırabilirsiniz.

kayıkları yanlış baglamıssın hocam on hoparlo olarak baglamıssınn bass bolumune baglayacakıtınn

arkadaşıM resimLErde diKKaTiMi çeKTi de ben de 2 tane 350W bide 1000-1500W arası hoparLör takTırMak istiyoruM kaÇ watt anfi gerekLiii__???

selam arkadaşlar elimde bm boshmaan 6882 anfi var
lcd ye bağlamak istiyorum bu işlerden hiç anlamam resimli anlatırsanız çok sevinirim

selam hayatımda böyle anfi baglamadım baglamamda kablolar profosyonel degil. ses kalitesini düşürür kablo ayrıca besleme kablolarıda cok berbat baglanmıs. sen en iyisi bu işi bir bilene yaptır..

benim arabamda da ses sistemi var fakat sesi çok açınca bozuyo nedendir ?

(jbl 1000 lik bas
2 pıoner 2 kenwood oval
xtec 5 kanallı amfi jvc teyp var) bunlardan mı yada tesisat baglanırken kablo seti takmışlardı kablolar inceydi ondan da yapar mı ?

arkadaşların dediği gibi bencede kablo başlarını iyi bir pabuç takıp bağlandı yapın ve anfinin akım değerine göre bir sigorta ekleyin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri