Arabada parktan elektrik alma parmak led bağlama

arabaya parmak led bağlayacağım park ampulüne giden + kabloyu soyup ekleme yaptım fakat kablo biraz ince herhangi bir yanma çekmeme problemi olurmu kaç tane led çeker tahmini yardımlarınızı bekliyorum

güzel insan, kablo kaçlık? ledin kaç watt, ben müneccim öpmedim ki senin arabanı kablonu ledinin wattını bilipte sana mantıklı makul bir cevap vereyim değil mi? biraz daha açıklayıcı bilgi verirsen o müneccimi öpmüş olarak sana cevabı belki verebilirim

0.75 kabloyla çektim arabanın tesisatındaki kablo 0.75 den de ince

ledler 1.2 watt bir tanesi

Merhaba.
Araçlarımıza sonradan ekleme yaptığımız ekstra aksesuarlar yüzünden ciddi zararlar araç yanmaları vs olabiliyor.
Park ampulüne giden o artı kablosu ile bir röle tetikleyip,
Biraz daha kalın bir güç kablosu ile röleyi beslemenizi tavsiye ederim.
Kolay gelsin

ne demek istediğinizi tam anlamadım
kaçlık bir röle koymam gerekir

Röle olarak normal 5 bacaklı araçlarda kullanılan 20 30 amper olabilir.
Röle bağlantısı,
30 numaralı uca aküden artı verin kablo olarak en az 1.5 mm kesitinde kablo kullanın.
85 numaralı uca şase vereceksiniz.
86 numaralı tetik ucuna parkları açınca artı gelen kablodan ek alıp bağlayın.
87 numaralı uçtan ise sizin harici olarak ledler için artı alacaksınız.
Ledlerin eksi ucuna da şase den bir eksi verdiğiniz zaman güvenilir ve sorun çıkarmayacak bir sistem kurmuş olursunuz.
Yine yardıma ihtiyacınız olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız kolay gelsin.

ben 15 amper sigorta bağladım 1 tanede anahtar koydum roleyi bağlamaya korktum açıkcası

fikirleriniz ve tecrübeleriniz için teşekkür ederim röle bağlamayı düşünüyorum uygun bi zamanımda zaten çok fazla kullanmıyorum ledleri anahtar sayesinde araba bir yakıyorum
arada*

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri