Araba aküsü 12 volt veriyor şarz olmuyor bilen ?

muratoznn

Üye
Araç aküsüne 12 volt şarj aletiyle elektrik veriyorum cihaz hiç bir tepki vermiyor neden şarz almıyor bu aküye sarj cihazı begendiremiyorum kaç volt olması gerek acaba ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Araç aküsüne 12 volt şarj aletiyle elektrik veriyorum cihaz hiç bir tepki vermiyor neden şarz almıyor bu aküye sarj cihazı begendiremiyorum kaç volt olması gerek acaba ?
Merhabalar.
Akü kaç amper ustam.
12 volt aküyü 12 voltla şarj edemezsiniz.
İdeal voltaj değeri 14.4 volt olmalı.
Akü kaç amper ise 1/10 değerinde akımla şarj edilir örneğin (72 amper aküyü 7.2 amper gibi)

Merhabalar.
Akü kaç amper ustam.
Akü kaç amper ise 1/10 değerinde akımla şarj edilir örneğin (72 amper aküyü 7.2 amper gibi)
12 volt araba aküsü motor marş almadı üç beş kez bastım akü bittii şimdide gücü yetmiyor marş basmaya evde 12 volt jjel akü şarj aleti var taktım hiç kale bile almadı yani şarz etmedi acaba yanına 3 voltluk bir şarj aleti daha var onu da ekleme yapıp denemeyi düşünüyorum aynı volt şarz almıyor garip bir durum biraz üstünde voltaj olması lazım bende de 14.4 lük vs yok 15.5 falan olucak ikisini birden takınca öyle şarj etmeyi düşünüyorum tek seferlik marş bassın yeterli gerisini arabanın akümülatoru halleder iş ilk bir marşlık şarj edebilmede

Merhabalar.
Akü kaç amper ustam.

Mesela 7 Amper akü aldım 0.7 amperle şarj etmek gerekiyosa standart bir şarj aletiyle bunu nasıl sağlayabiliriz ancak proskit gibi bi cihaz lazım o da 500 tl

kaç volt akün eger jel akü aldıysan 12 voltluk herhangi bir sarj aleti tak hiç sıkıntısız şarz ediyor ama start up araba aküsü aldıysan 2 3 volt yüksek bir şey takman lazım denedim şarz etmedi 15 volt şarj aleti takınca çalıştı amperi bir şey fark etmez 0.7 geç şarz eder 2 amper falan takarsan biraz daha çabuk şarj edersin

12 volt araba aküsü motor marş almadı üç beş kez bastım akü bittii şimdide gücü yetmiyor marş basmaya evde 12 volt jjel akü şarj aleti var taktım hiç kale bile almadı yani şarz etmedi acaba yanına 3 voltluk bir şarj aleti daha var onu da ekleme yapıp denemeyi düşünüyorum aynı volt şarz almıyor garip bir durum biraz üstünde voltaj olması lazım bende de 14.4 lük vs yok 15.5 falan olucak ikisini birden takınca öyle şarj etmeyi düşünüyorum tek seferlik marş bassın yeterli gerisini arabanın akümülatoru halleder iş ilk bir marşlık şarj edebilmede

15.5 volt verenini bağlayın ve şarj esnasında avometrenin DC voltaj ölçüm kısmında akü kutuplarında 12'den itibaren (Veya şarj düşük olacağından daha düşük değerde voltlardan) olan düzenli olan yükselmeyi kontrol ederek gidin. Şarjdan ayırdığınızda 12 volt ve onun üstünde değil de 10.5'lu voltajlarda kalıyorsa akü marşı çalıştırma görevini yapamaz, marş motorunu hiç döndürmeyebilir, sebebi akü gözleriyle ilgili olan bir iç sıkıntıdan olabilir. 15.5 volt DC'lik bu şarj cihazı (adaptörü) örneğin 2 amper veriyorsa 60 amperlik olan bir araç aküsünde en az 30 saat şarjda beklemelidir. Kolay gelsin.

Mesela 7 Amper akü aldım 0.7 amperle şarj etmek gerekiyosa standart bir şarj aletiyle bunu nasıl sağlayabiliriz ancak proskit gibi bi cihaz lazım o da 500 tl

Merhaba. Lm317'li çok fazla detaylı olmayan alttaki basit akü şarj devresiyle 12 volt 7 amperlik jel aküyü şarj edebilirsiniz. Kolay gelsin.

https://320volt.com/12-volt-7-amper-aku-sarj-devresi/

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri