araç muayenesi

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar bikac sorum olacak kafam karıştı. Vergi dairesinden borcu yoktur yazısı almaya gittim 700 tl borç çıktı. 200 tl 3 sene önceki aracıma ait trafik, 300 geçen seneki aracıma ait trafik, 200 şimdiki aracıma ait hgs. Bu ay muayene var bunlar sorun olurmu ? Ve ben bu araçları nasıl sattım? 3.sorum hidrolik direksiyon arızalı dreksiyon düz çalışıyor sert yani. Muayenede sorun olurmu? Son sorum ön lastikler sol ve sağ yeni fakat marka farkı var bu sorun olurmu ? Tesekkurler

Adamın havasına bağlı ! Beni,2 yıldır 1 sinyal lambası için yeniden muayeneye ça
ğırdılar.Muhtemelen,işiniz çok zor.Ceza durumları için,telefonunuza " ceza takip-
te " indirirseniz,sürpriz cezalarınız olmaz.

Son düzenleme:
Muayne de muayne edilen aracin borcuna bakilir onceki araclarin borcu o araci ilgilendirmez araclarin sahibi siz olsaniz bile lastik marka farki sorun olmaz ancak ebatlari farkli ise olur lastik dis derinligi 3 mm altinda ise gecmez muayneden hidrolik direksiyon calimiyor sorun olmaz ancak hidrolik direksiyon kutusundan yag siziyorsa gecemez muayneden

Benim olan eski araçlara ait cezalar vergi dairesinde çıkıyor. Tüv sitesinde vergi borcumuz olamayacak demesi geneli kapsamıyor yani ? Eğer öyleyse daha kolay olacak

Su anki ustune olan arac in borcu var ise cikar otekileri satigin icin muaynede sorun cikarmaz ancak bu durum onceki satigin araclarin uzerindeyken odemediginiz borctan kurtulacaginiz anlamina gelmez bir sure sonra vergi dairesi icra takibi baslatir bunun bir ust limiti ve suresi var su anki durumunuzda ustunuze olan aracin borcu odenmeden muayneden gecemessiniz yeni sistem bu ayrica muaynede borcu yoktur kagidida istenmiyor artik hersey onlayn oldu

Merhaba.
1-Bu araçları tam olarak sattığınıza göre,onları sattığınız anda bu araçların hiç borcu yokmuş,yoksa satışları hiç bir şekilde de mümkün olamazdı. Sattığınız araçlarda şu an itibariyle görünen yeni borçlar ise yeni alıcıyı ilgilendirir, sadece o kişi o aracını satamaz veya fenni muayeneden bu aracı borçlu olarak da geçiremez.

2-Hidrolik (Servo) direksiyon sisteminde;
a-Hasarlı,uygun monte edilmemiş,emniyetsiz hali ağır kusur,b-yetersiz,yeterince etkili değil, mevcut fonksiyonu az (Hidrolik olduğu halde mekanik direksiyondaki gibi zor dönmesi,sizdeki gibi) hafif kusur olarak gösterilmiştir.

Oysa mekanik fren sistemli bir direksiyonda ise direksiyonun zor dönebilme durumu,bir ağır kusurlu olarak kabul edilmektedir,servo (Pnömatik veya hidrolik) sistemli, yani ek sistem takviyeli bu fren sistemlerinden daha farklı olarak,sadece mekanik fren sistemli direksiyon sistemlerinde bu durum bir ağır kusuru oluşturuyor.

3-Lastiklerin markası veya marka farklılığıyla ilgili madde karayolları yönetmeliğinde bir metin olarak hiç geçmiyor. Ancak araç ebadına uygun olmayan lastiklerle,janta uyumlu olmayan lastiklerin takılmasıyla ağır kusur durumu olarak geçiyor.Lastik diş derinliği araçtaki her lastik için belirli bir sınırın (Can güvenliği için 1.6 mm.nin altına inmemelidir) altında ise,yani lastik profil derinlik sınırı fazla aşılmış ise karayolları yönetmeliğine göre ağır kusur olarak da gösteriliyor.

4-Araç muayenesinden (1-2 gün) önce aracınızın yaşı ne olursa olsun,bu muayeneye bir ön hazırlık olarak,bir fren testi yaptırıp,bu test değerlerinde ön aks ve arka aksta, sağ ve sol lastiklerin fren gücü farkını (Newton) bizzat görmeniz muayeneye hazırlık bağlamında çok da iyi olur. Bu fren gücü farkında üst sınır % 25’dir,yani %25’i geçmeyen (Örneğin sanayideki Bosch‘ta yapılan bir fren testinde % 18 ve % 15 olarak çıkan ön ve arla akslardaki sağ ve sol tekerdeki frenleme gücü farkları (Newton) % 25’den küçük olduğundan kabul edilebilir değerler olup, 2015’teki asıl TÜVTÜRK’teki fren test muayenesinden başarıyla geçebilmiştir.) değerler,% 24 bile olsa bu muayeneden yine geçer,ama bu fark değerlerinin olabildiği kadar % 25’den daha uzak olabilmesi,eğer bu değere çok yakınsa,iyi bir frencide fren sisteminizi detaylı olarak gözden geçirtmenizde (Hidrolik yağ kaçağı,hid. boruların,rekorların mevcut durumu,yağ kaçağı,yıpranan,sızdıran hid. borular olup olmadığının,vb.) büyük yarar olacaktır.

Kolay gelsin.Saygılarımla.

P_20170203_222646.jpg
Cevaplar için teşekkür ederim .Vergi dairesinden aldığım borç sorgulamada 2014 yılındaki araçta trafik para cezası var, 2017 deki araçta mtv var onda sorun yok ödedim bugün ilk taksidini, 2016 daki araçta ise otoban cezası var. İlk aracın Trafik cezası varken nasıl satmışım o muallak bu durumda nasıl bir hata olabilir anlamiyorum ?tarih doğru araç ozaman bendeydi. diğer aracın otoban borcu sıkıntı olmaz demiştik degilmi

Merhaba. Ceza ile ilgili kısmı konusunda şunu söyleyebilirim . 2014 yılı Ağustos Ayında sattığım aracımın trafik ceza borcumun olduğunu aynı yılın sonunda öğrendim. Ama trafik cezası , araç benim adıma tescilli olduğu zamanda yazıldığı için ödemek zorunda kaldım. Yapılandırma Kanunu Sağolsun :). 24 ay a böldüm 300 küsür lirayı

Ekli dosyayı görüntüle 36392 Cevaplar için teşekkür ederim .Vergi dairesinden aldığım borç sorgulamada 2014 yılındaki araçta trafik para cezası var, 2017 deki araçta mtv var onda sorun yok ödedim bugün ilk taksidini, 2016 daki araçta ise otoban cezası var. İlk aracın Trafik cezası varken nasıl satmışım o muallak bu durumda nasıl bir hata olabilir anlamiyorum ?tarih doğru araç ozaman bendeydi. diğer aracın otoban borcu sıkıntı olmaz demiştik degilmi
Bazi cezalar sisteme aninda dusmuyor benimde basima geldi satifim arac satis esnasinda bircu yoktu sonradan adrese tebligat geldi borcunuz var diye baktim sattigim tarihten once kesilmis yani bana ayit bu gibi drumlar oluyor 2017 turkiyesinde malesef durumbu

Yapacak birsey yok odeyecegiz artik . Bu ayda arttiramadik :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri