araç monitör bağlantısı acil.!!!!

nihat74

Üye
arkadaşlar ben bi monitör aldım ama bunu araca nasıl bağlayacağım inanın bilemedim bisürü kablo hangisi nereye bağlanacak bilemedim bi yardım edin lütfen. gnd diye bir uç var ama ne işe yarar bilemedim. Bazı yerlerde topraklama diyor bazı yerlerde de eksi uç (-) diyor bi türlü çözemedim vesselam.

20150305_000433.jpg
20150304_221559.jpg

+ 12v Besleme ucu GND ground yani topraklama diğerleri ise kameralar için
Diğer uçlar kamera için derken bu uçlar eksi (-) kutuplarmı oluyor yoksa ayriyetten kameralara bağlanacak uçlarmı sanırım uçlarında arka kamera ön kamera ve yanlar olarak söylüyo tahminimce. Eğer detaylı anlatırsanız çok sevinirim :)

kamera uçları benim tahminimce her bir kameraya bağlanacak ve ayrıca bu kameralara +12 V ve gnd uçlarıda kablo ek yapılıp çoğaltılıp kameralara bağlancak

kamera uçları benim tahminimce her bir kameraya bağlanacak ve ayrıca bu kameralara +12 V ve gnd uçlarıda kablo ek yapılıp çoğaltılıp kameralara bağlancak
Şöyle bi durum var bu monütör kayıt cihazına bağlanacak ayrıyetten sarı video erkek soketleride var . Yani bu sarı soketler haricinde o kablolar var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2015-03-05-14-13-34-1.png
    Screenshot_2015-03-05-14-13-34-1.png
    972.5 KB · Görüntüleme: 17
Birde gnd topraklama mııı yoksa eksi (-) uç mu orayı tam anlamam gerek. Eğer eksi uç gnd yazansa diğer uçlar kameralara geçişi sağlaması için misal araç geri videsine takıldığında ekran geri kamerayı tam ekran göstermesi için. Veya arka kapıyı açtığınızda orayı gösteren kameranın monitörde tam ekran olmasına yarayan tetikleme kabkolarımı acaba. Tam bilgisi olan yokmu acaba.

merhaba bu aradığın bilgiler o elindeki kullanma klavuzunda mevcut değilmi ?

Malesef yok :(

Etiketlerin üzerinde dönüş gibi birşeyler yazıyor tam okunmuyor 2ye katlandıgı için

Arkadaşlar ben sistemi çözdüm vee yaptım. Basitmiş . Başka bi arkadaşun ihtiyacı olursa buraya yazsın aanlatırım bu arada siyah herzaman eksiiii herzaman!!! Kırmızıda eksi. Global bi renk ikiside.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri