Araç Kamerası kapanma sorunu?

Üstad sandisk samsung satıcının tavsiye ettiği en kraş kartlar denedim, ayrıca kartlı veya kartsız 3 dakika veya 3 dakika 15 saniyede kapanıyo, yabancı bi forumda konu açtım, laptop ısınınca işlemci zarar görmesin diye ,laptop kendi kendine kapandğı gibi bu da kendi kendine kapanıyor anlaşılan ayrıca işlemciyi ölçtüm IR termometre ile kapandığında 45 C derece, bana da ısınma problemi gibii geliyo

Üstad super cap daha gelmedi , gelince bağlar soylerim ama, dediğin gibi alakalı olmayabilir çünki pcb deki B+ ve B- terminallere
( yani süper cap bağlanacak yere)5V 1A adaptör bağladım, değisen bisi olmadı, bence işlemcinin aşırı ısınmasından kaynaklı

Voltajı olcmenizi istememin nedeni süper kapasitorler genelde 2.5 voltluk olur.

Ölçün demendeki gaye kapasitor olmasa da o pinlerde kapasitoru sarj etmek için bir voltaj çıkışı olması lazim. Kapasitorsuz orada 2.5 volt görüyor olsaydınız diyecektim ki oraya normal kapasitor takip deneyin.

Ama siz ordan yüksek voltaj vermişsiniz gorunuyor. İki ihtimal var. Yüksek voltaj bir yerlere zarar vermiş olabilir. Yada orada farklı bir kapasitor olabilir. Yüksek voltaj ile çalışıyor olabilir.

Son durum belli değil ama siz yine de cihazin kapasitor bağlanacak yerine olcu aletinizi bağlayıp cihazi enerjileyin ve kaç volt geliyor kontrol edin. Buraya ekleyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri