Araç kamera pili bozuldu yeni pil tavsiyesi

mtn1543

Üye
Arkadaşlar merhaba, .bir araç kameram var bunun bataryası ve bms'si bozuldu. Yeni batarya seti sadece çin'de satılıyor fakat gelmesi çok uzun sürecek. Kamera üzerindeki mevcut pil 3.7v Lİ-ION 500 mah 3 pinli bir pil. (Biri ntc kablosu,diğer ikisi + - ) Zannediyorum ki ntc sadece sıcaklıkla alakalı bir işlem görüyor lakin ben pili kamera içinde tutmayacağım yeni bir hat yaptım pili torpido altında muhafaza edeceğim. Sormak istediğim. N11'de yeni bir pil buldum bu pilde 3.7V 800 mAh Lİ-POLYMER Pil (Devreli) ama buda 2 pinli (+ - ) sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? Pili torpido altında saklayacağım için NTC'nin bir önemi olacağını sanmıyorum ama sizin de fikirlerinizi almak istedim. İyi akşamlar. Resimleri aşağıya ekliyorum
Nasıl yapılacağını bilmediğim için resimleri bağlantı olarak ekleyebildim kusuruma bakmayın.

kamera içi 3pin( ortadaki ntc)

Mevcut pil li-ıon

Alacağım pil li-polymer

Benimde benzer problemim var. Kameraya pil takmaktan usandım, pil sıcaktan kısa zamanda etkilenip çöp oluyor.

Son düzenleme:
Araçta tablet kullanımı konularına göz atıp pil yerine oradaki tarif edilen devreleri kullanmanızı tavsiye ederim. Yine araç dışında kullanacaksanız pil şart veya araç için yapılan devrenin aynısını kullanın.

Ben pil yerine lm2596 bağladım, çıkış gerilimini de 4,2V seviyelerine ayarladım. Lm2596 nın girişi doğrudan aracın aküsüne bağlı. Benim kamera pil değişimlerinden dolayı zaten pek sağlıklı çalışmıyordu, lm2596 çözümüyle de kafasına göre takılıyor. Bazen kontak kapanınca kamera kapanıyor sonra tekrar açılıyor hiç kapanmadan bekliyor kayıtta düzgün sonlanmıyor. Bazen kontağı kapatınca kamera kapanıyor tekrar açılıyor tekrar kapanıyor ama kayıt düzgün sonlanmıyor. Bazen de olması gerektiği gibi çalışıyor yani kontak kapanınca kamera kaydı sonlandırmak için bir müddet çalışıp sonra kapanıyor. Sorun benim kamerayla alakalı galiba.

Ben pil yerine lm2596 bağladım, çıkış gerilimini de 4,2V seviyelerine ayarladım. Lm2596 nın girişi doğrudan aracın aküsüne bağlı. Benim kamera pil değişimlerinden dolayı zaten pek sağlıklı çalışmıyordu, lm2596 çözümüyle de kafasına göre takılıyor. Bazen kontak kapanınca kamera kapanıyor sonra tekrar açılıyor hiç kapanmadan bekliyor kayıtta düzgün sonlanmıyor. Bazen kontağı kapatınca kamera kapanıyor tekrar açılıyor tekrar kapanıyor ama kayıt düzgün sonlanmıyor. Bazen de olması gerektiği gibi çalışıyor yani kontak kapanınca kamera kaydı sonlandırmak için bir müddet çalışıp sonra kapanıyor. Sorun benim kamerayla alakalı galiba.

Süper kapasitör takabilirsin.
Küçüklerden 10 f gibi.
5 saniye gibi bir zaman kazandırır.O sırada kamera kaydını tamamlar.

Süper kapasitör takabilirsin.
Küçüklerden 10 f gibi.
5 saniye gibi bir zaman kazandırır.O sırada kamera kaydını tamamlar.
Kameranın içerisinde süper kapasitör takmak için yeterli yer yoktu. Sorunu çözdüm lm2596 nın çıkışından kameranın piline giden kabloları ince kesitli kullanmıştım. Kameranın enerjisi kesilip lm2596 dan beslenmeye başladığında gerilim düşümünün fazla olduğunu tespit ettim. Kablonun kesitini artırınca sorun çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri