Araç içi kamerada aküden besleme

@Mustafa KABADAYI, çakmaklık şarj cihazıyla en (sürekli elektrik varsa) basitten şarj çözülebilir. Yalnız bazı cihazlar yeterli akımı sağlayamıyor, buna dikkat etmek gerekiyor. Bendeki çift kameralı olduğundan 1A'ya yakın bir akım çekiyor. Doğrusu, 12V bağlantısı arasında seri bağlı bir ampermetre ile gerçek çekilen akım öğrenilebilir. Burada da şuna dikkat etmek gerekiyor; kayıt cihazı pilli ise pil tam dolu halde ve kapasitörlü ise de yine dolu halde. Yani bir süre bekleyip pilin ve kapasitörün dolduğuna emin olduğumuzdaki akım gerçek sarfiyattır. Ampermetreyi 12V sonrası bağlamanız dc-dc çevrimdeki kayıpları da hesaba katacaktır.

20000 man lık power banka taktım 24 saati geçti çalışıyor ama bitmek üzere galiba, 5 volt 1 amper çıkışlı şarz edilebilir AA pil yuvası yapabilirmiyim 20 tane şarz edilebilir duracell AA pil koysam içine 5volt1 amber çıkış veren ona taksam ? 3 ,4 gün gidermi aceba

20000 man lık power banka taktım 24 saati geçti çalışıyor ama bitmek üzere galiba, 5 volt 1 amper çıkışlı şarz edilebilir AA pil yuvası yapabilirmiyim 20 tane şarz edilebilir duracell AA pil koysam içine 5volt1 amber çıkış veren ona taksam ? 3 ,4 gün gidermi aceba
Şarjlı pillerle pahalıya gelir. Ben olsam AA pil yerine daha hızlı dolabilen 18650 lityum piller kullanırım. Hem kendi modülleri ile çalışınca şarj edilebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,898
Son üye
KINGYuSuf

Yeni konular

Geri