Arıtma tesisinde dekator arızası

umutaktunc

Üye
mrb arkadaşlar ben atık su arıtma tesisinde çalışıorum sorum şu: çamursuzlaştırma için dekatör kullanıyoruz dekantör çalışırken arızaya geçti motorlarını kontrol ettim baglantılarını baktım ama sorunu bulamadım. 3080 devirde uretime hazır hale geliyor yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet ettim start diorum ama motorda hiç bir haraket yok plc ile çalışıor ac akım gelior

Model marka nedir? Start almasını engelleyen mutlaka bir açık devre vardır. Motordaki ptc bile olabilir. Bazı modellerde giriş ve çıkış anahtarları led ile gösteriliyor. Starta bastığınızda plc üzerinde herhangi bir led yanıyormu? Yanıyorsa Bir termiği açık devre yapıp hangi bölümde led sönüyorsa o bölümün yanmayan numaralı çıkışlarını takip edin büyük ihtimalle soruna götürür.

start dedigim an bir iki dakka beklior sonra hata veriyor tambur motoru diye tabi bu bekleme suresinde motorda haraket yok

Ya aslında bu arıza konusu cevap bambardımanına uğraması lazım bence sen başlığı yanlış kullanmışsın. PLC panosunda arıza veya Plc motor içeren bi başlıkla yeni bir konu ac veya düzeltebiliyorsan düzelt ben bile bu konuya bakmayacaktım öle bi baktım benden başka kimsenin cevap vermemesi bu sitede mümkün değil bu işte bi hata var.

Ya mesajları düzeltemiyorum bölüm olarakta plc bölümünde aç.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri