Arçelik telve arıza çözümü

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
2 hazneden biri çalışmıyorsa rezistansın altındaki sigortayı değiştirin. ( bu sigortayı buraya koyana ayrica selam ederim!. Zira ulaşmak ve makineyi toplamak ölüm)

Ekli dosyalar

• 15825214050174048603251126381800.jpg
    15825214050174048603251126381800.jpg
    382.4 KB · Görüntüleme: 130
Hocam,

Bu sigorta termal sigorta. Mecburen rezistans isiticinin en yakininda olmali. Dizayni bilmiyorum ama belki daha iyi bir konuma koyulabilirdi.

Normal sigortadan ne farki var usta

Bu sigorta aslinda bir termal koruyucu. Sigorta gorevinden ziyade maksimum sicaklik korumasi gorevidir. Icerisinde kimyasal bir bilesen var. Bu kimyasal bilesen uzerindeki sicakliga gelince eriyor ve yayli mekanizma kontagi aciyor. Bu termal sigortalar rezistanslari asiri isinmaya karsi koruyor. Nedeni genelde rezistansi kontrol eden termostat hatasi ile asiri isinmasina engel olmaktir.

Mesela asgidaki sigorta 192 °C icin ayarli bir termal fuse.
Tfq2HE6XYiexz8bQycvp39H3xoh2mX-GAerIyzEZTdiExlfaqf.jpg

TrOJjMeLcfZuv-2Xl85o9MJpBi0Alh3e5XH2Qz3Mq9Gm-H3T1_.jpg

Bu sigorta aslinda bir termal koruyucu. Sigorta gorevinden ziyade maksimum sicaklik korumasi gorevidir. Icerisinde kimyasal bir bilesen var. Bu kimyasal bilesen uzerindeki sicakliga gelince eriyor ve yayli mekanizma kontagi aciyor. Bu termal sigortalar rezistanslari asiri isinmaya karsi koruyor. Nedeni genelde rezistansi kontrol eden termostat hatasi ile asiri isinmasina engel olmaktir.

Mesela asgidaki sigorta 192 °C icin ayarli bir termal fuse.
Tfq2HE6XYiexz8bQycvp39H3xoh2mX-GAerIyzEZTdiExlfaqf.jpg

TrOJjMeLcfZuv-2Xl85o9MJpBi0Alh3e5XH2Qz3Mq9Gm-H3T1_.jpg
Yerine düz sigorta baglayip sahibine verdik iyimi, Napacz!

Aynısını geçen hafta ben değiştirdim.Sinbo marka bir cezve makinesiydi.Susuz kalınca termal sigortası atmış (157°) siz Normal sigorta taktıysanız bu tip durumlarda (ısınmaya bağlı) sigorta atmayacaktır dolayısı ile bir yerleri ya eritir yada rezistansları falan keser.

arızalı Arçelik telve kahve makinasını tamiri için alırken telefon numarası almadınız mı ?
tamir bedeli için kredi kartı kullandı ise bankadan tel no bulmak ( ? )
size getirdiğine göre garantiden çıkmış olmalı .
varsa kamera kayıtlarından foto elde edip etrafa sormak soruşturmak .

Allah'a dua edin hayırlısı ile yarın hatır sormaya gelsin .
kader, kısmet belki elinden düşürmüştür tekrar tamire getirir .

uçtun demeyin , hayırlısı diyelim .

sağlıcakla kalın .

arızalı Arçelik telve kahve makinasını tamiri için alırken telefon numarası almadınız mı ?
tamir bedeli için kredi kartı kullandı ise bankadan tel no bulmak ( ? )
size getirdiğine göre garantiden çıkmış olmalı .
varsa kamera kayıtlarından foto elde edip etrafa sormak soruşturmak .

Allah'a dua edin hayırlısı ile yarın hatır sormaya gelsin .
kader, kısmet belki elinden düşürmüştür tekrar tamire getirir .

uçtun demeyin , hayırlısı diyelim .

sağlıcakla kalın .

Tanıdık fakat il dışına gitti. Telefonla ulaşip söyledim durumu. Sıkınti yok dikkat ederiz dedi. Evi barkı yanmaz inşallah. Saol serkan hocam

Dikkatli olmakta fayda var. Kahve pişirileceğinde enerjilendirip işi bitince fişini çekmek faydalı olur.

Aynısını geçen hafta ben değiştirdim.Sinbo marka bir cezve makinesiydi.Susuz kalınca termal sigortası atmış (157°) siz Normal sigorta taktıysanız bu tip durumlarda (ısınmaya bağlı) sigorta atmayacaktır dolayısı ile bir yerleri ya eritir yada rezistansları falan keser.
Hocam,

Bu sigorta termal sigorta. Mecburen rezistans isiticinin en yakininda olmali. Dizayni bilmiyorum ama belki daha iyi bir konuma koyulabilirdi.
Sınbo ve baska marka yumurta pişirme larda da bulunuyor. Elektronık malzeme satıcılareda bulununabiliyor. Aldınızmı bir kaç tane daha yedeklaınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri