arçelik tüplü televizyon açma kapama düğmesi tutmuyor.

bozkurt63

Üye
arkadaşlar merhaba.emektar arçelik 51 ekran kulaklı televizyonumun açma kapama düğmesi bozuldu.basınca tutmuyor vede televizyonda elektrik gelmediği için açılmıyor.bu arızayı ben evde tamir edebilirmiyim.edebilirsem nasıl ederim.yardımlarınız için teşekkür ederim.

basitce anahtar devresini kablo parçası ile düz geçiş yap lehimle anahtarı iptal etmiş olursun

mümkün ama numuneyi söküp elektronik malzeme satıcılarından veya tv tamircilerinden numuneye uygun olanı bulabilirsiniz tamirine değmez
2-3-tl gibi fiyatı vardır kolay gelsin

mümkün ama numuneyi söküp elektronik malzeme satıcılarından veya tv tamircilerinden numuneye uygun olanı bulabilirsiniz tamirine değmez
2-3-tl gibi fiyatı vardır kolay gelsin
çok teşekkür ederim ayel kardeşim.tamirciye sordum bana 40 tl tamir parası çıkardı.benim polis arkadaş bu işleri evde hobi olarak yapıyor.ben yaparım dedi.bakacagız becerebilecekmi.

anahtarda eski tip ise 6 kablo var giriş için 2 adet çıkış 2 adet ve start içinde 2 adet yeni tipse 4 adet vardır yada şase üzerinde lehimlidir söküp yenisi takılır elektronik parça satan malzemecide bula bilirsiniz

açma kapama düğmesine kağıt sıkıştırmayı denediniz mi? Dayımın 55 ekran beko tv ye kağıt sıkıştırdım.bi sorun olmuyo çalışıyo...

Bence kendin tamir etmek istiyorsan ve elindende geleceğini düşünüyorsan, sak parçayı yerinden ve kablo bağlantılarınıda bir yere not ederek kes. Git yenisini al elindeki numuneye göre ve getir tak yerine. Kağıt mağıt sıkıştırıpta tehlikeli işler yapma. Tam yerine oturmaz ise ark yapar ve ısınır. Böyle hem makineni yakabilirsin hemde elektrik sistemine sürekli yük bindirirsin. Değmez 2-3 tl lik bir parça için.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri