arçelik sarı milli pgs sorunu

cevatusta

Üye
arkadaşlar foruma yeni katıldım okudum baya güzel konular vede yardımlaşma var benimde bir sorunum var bu arçelik sarı milli pgs tam ortadan patlamış neden dolayı patladığını bulamadım takip ediyorum soketlere gelmiyor yardımcı olabilirmisiniz acaba?? model 4340M

arkadaşlar foruma yeni katıldım okudum baya güzel konular vede yardımlaşma var benimde bir sorunum var bu arçelik sarı milli pgs tam ortadan patlamış neden dolayı patladığını bulamadım takip ediyorum soketlere gelmiyor yardımcı olabilirmisiniz acaba?? model 4340M

ustacım birincisi konuyu yanlış yere yazmışsın
neyse
o beyinler genelde kapı kilidinin soketindeki yanmadan dolayı patlıyor veya kilit içinde kısa devreden ötürü patlıyor.
pompa devresindede az bi ihtimalle kısa devrede olabiliyor.
eğerki beyninm ortasında patlak varsa entegre %99 gidik demektir.
beynin yanında duran büyük watlı direncin hemen dibinde zener diyot var onu ölçün kısa devre ise beyni en yakındaki çöpe atıverin:D

yok ustam kısa devre değil o zenner ayrıca bu kapı kilidi gibi değil sanki beyin kontakları arasında bir sorun olmuş gibi ama açıkçası çok tecrübeli değilim bu beyinlerde kapı kilidinden olusa soket kısımlarıda patlatır diye düşündüm

yok ustam kısa devre değil o zenner ayrıca bu kapı kilidi gibi değil sanki beyin kontakları arasında bir sorun olmuş gibi ama açıkçası çok tecrübeli değilim bu beyinlerde kapı kilidinden olusa soket kısımlarıda patlatır diye düşündüm

diyotu çıkarıpta ölçmedin işallah
diyot kenbdisi sağlamdır ama devre üzerinde takılı iken kısa devre gösterir..yani tam kısa devre olmasada 0 ~ 200 ohm arası okursun
ama öyle değil diyorsan sorun yok yolları köprüle dene

ustam diyotu çıkarıpta ölçtüm sağlam devre üzerindede sağlam ancak devre üzerinde bazı malzemeler kısadevre gösteriyor kondansatörün bacakları bile kısadevre gösteriyor

ustam diyotu çıkarıpta ölçtüm sağlam devre üzerindede sağlam ancak devre üzerinde bazı malzemeler kısadevre gösteriyor kondansatörün bacakları bile kısadevre gösteriyor

entegrede kısa devre var ustacım ilk kez karşılaşmıyorum.sürekli gördüğüm arıza.sen yeni pgs al bi tane ve kapı kilidinin soketinin içini kontrol et(kilide giren 3 yada 4 lü grup soket görünmeyecek şekilde içerden yanıyor.bi tornavida ile kenarından içini açmaya çalış görürsün)) pompa soketini kontrol et..

ustam ilgine teşekkür ederim pgs başka taktım kapı kilidinin soketi içten yanmış o yüzden patlatmış pgs yi değiştirdim hepsini sorun yok teşekkürler...

ustam sarı milli pgs direk açar açmaz sıkma yapıyor bu ne olabilir patlak falan yok triak ölçüyorum sağlam gösteriyor..

ustam sarı milli pgs direk açar açmaz sıkma yapıyor bu ne olabilir patlak falan yok triak ölçüyorum sağlam gösteriyor..

ölçüm ile normal görünen triac sağlam demek değildir.kesin emin olmak için değiştirmelisiniz.ben bu durumla çok karşılaştım.sağlam görünse bile değiştirin.
tabi açar açmaz sıkma yapıyor ise bu dediklerim geçerli.
eğer su aldıktan sonra sıkmaya giriyor ise motordaki tako mıknatısı kırılmıştır veya beyin üzeyindeki tako dirençleri kavrulmuştur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri