Arçelik nf 5056 buzdolabı ile savaşım !

Peki ses vermiyor kapiyi acip butona elle basinca ic lamba sönüp fanlar calisoyor mu? Hem derin dondurucu hemde alt bolmede kontrol edebilir misiniz?

Uzun sure bekleme emin değilim ama dolap sensoru ic sicakligi soğuk algilayip bekliyorolabilir mi? Yani bu durum sensor hatasi demektir.

Modelinizi internetten inceleyeyim self test olmasi lazim. Self teste alip denediniz mi?
Kapıyı açıp butona elle basınca iç lamba sönüyor.Her iki bölümde de kontrol ettim.Sıkıntısız çalışıyor.
Reset yapınca da durum aynı, ancak reset ve normal çalışmada arıza kodu hiç vermiyor.
Cevabınız için çok teşekkürler.
Cevap yazan bütün ustalara/Üstadlarıma çok teşekkür eder, ilimlerinin hayrını görmelerini dilerim.Tahminim arızayı buldum, giderdim. Güç kartını hep sökmüştüm, bugün kontrol ( ön tarafta ledlerin olduğu kart ) kartını söktüm.Çünkü güç karındaki röleleri süren devre/transistörlerin orada olduğunu tahmin ediyordum. Neyse transistörleri digital avometrenin diyot kademesinde ölçerken ne göreyim birisi bozuk, PNP lerle sürmüşler, smd kodu 3Fp , BC857B özel bir şey değil. Elimde smd yoktu temel özelliklerine baktım dip BC557 taktım tamamdır.Sıkıntı şu an gözükmüyor.Değiştirdiğim transistörü yuvarlak içine aldım. İlgilenenlere teşekkürü borç bilirim.
1597655306842.png

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-08-17 at 11.32.12.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-17 at 11.32.12.jpeg
    117.6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904