Arçelik Mutfak Robotu

ELNUR

Paylaşımcı üye
SELAM.Bende ARCELIK Mutfak robotu(Et ceken makine) var.Elektriye takib 1dak isletdikde fuse yaniyor.Fuseni boyuk amperde takiyorum.Ayni ifade oluyor.Bu neden ola bilir.Matora ana kartdan 300v elektrik geliyor.Bana yardimci olurmusunuz.
Cok sag olun

SELAM.Bende ARCELIK Mutfak robotu(Et ceken makine) var.Elektriye takib 1dak isletdikde fuse yaniyor.Fuseni boyuk amperde takiyorum.Ayni ifade oluyor.Bu neden ola bilir.Matora ana kartdan 300v elektrik geliyor.Bana yardimci olurmusunuz.
Cok sag olun

robotu ya çok yükte kullanıyorsunuz yada et kıydığın bölüm çok sıkılmıştır.mekanik sürtünme aşırıdır.ayrıca sigorta(fuse)orijinal kullanın.ana karttan 300 volt nasıl olurda motora gelir anlam veremedim.priz 220 volt ac değilmi.doğru ölçtünüz sanırım.ama bu mümkün değil.ayrıca motoru kontrol ediniz.motoru boşta çalıştırın aradaki fark ı görün derim.sonucu tekrar yazarsanız mütala edebiliriz

robotu ya çok yükte kullanıyorsunuz yada et kıydığın bölüm çok sıkılmıştır.mekanik sürtünme aşırıdır.ayrıca sigorta(fuse)orijinal kullanın.ana karttan 300 volt nasıl olurda motora gelir anlam veremedim.priz 220 volt ac değilmi.doğru ölçtünüz sanırım.ama bu mümkün değil.ayrıca motoru kontrol ediniz.motoru boşta çalıştırın aradaki fark ı görün derim.sonucu tekrar yazarsanız mütala edebiliriz
Abi Makinenin modeli boyle-K1760.Abi dediyiniz gibi yoxladim.Matorun deyerleri boyle 230v 600w.Matoru Ana kartsiz 220 v elektrik verdikde calismadi.Iwe dusmek istiyor amma Tiklayib dururyor..Ana kartdanda matora gelen uclar AVOMETRle yoxladikda AC sifir oluyor.DC de ise 300v gosteriyor.Bu nasil ola bilir.

motor cok zorlanıyosa veya sıkışma varsa yapar akım değerını gecmeden durur makıne

kömürleri kısalıp kollektör zarar gördüyse çalışırken koku yapar ve kısa devre yapar.220 v verince motor çalışmadan sigortayı yakıyorsa karttan olabilir.kolaygelsin..

Bir dakikalık süre evde kullanmak için alınmış küçük kıyma makinelerine göre fazla bir süre olabilir.
300Volt gerilimi görmenizin sebebi makine içerisindeki parazit kondansatörüdür, 300 Voltuda motor çalışmadığı zaman görebilirsiniz sadece.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri