Arçelik Marka Televizyon

Ustam şaseden taransu söküp öyle ölcücem diymi her iki ayaktada değer gösterir ve kısa devre sesi gelirse bozukmudur

20180208_150735.jpg

YA1 34j

YA1 34J SASE MODELI

20180208_150742.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
C 7 ŞASE .işaretli parçalar muhtemeldir .

c7.jpg

Usta tv bakamadım rahatsızdım kac gündür transtorü söktüm boştayken iki ayak arasını ölctüğüm zaman kısa devre gösteriyo emiter ucu orta ayağa sabit tutunca diğer siyah ucuda baştaki ayaklara tek tek deneyince yüksek değer gösteriyo işaretlediğin parçaları kısa devre konumundamı ölceyim şaseden sökmeden. transtöre emin olamadım başlardaki ayaklara bakarsan kısa devre orta ayağı kırmızı ucu sabitleyip ölcersen sağlam gibi

Usta şase üzerinde işaretli diyotları sökmeden kısa devre konumunda ölctüğüm zaman sadece tek tarafta değer gösterdi sağlam ozaman diymi ustam

iki taraftada aynı değeri gösteriyor kısa devre sesiyle

Picture_20184716024741.jpg
orta ayağı ölcü aletinin kırmızı ucu sabitleyince iki taraftada hiç değer göstermiyo

Ekli dosyalar

• 20180216_024136.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 10
  • 20180216_024039.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
o zaman sağlam.

Transistörü ekli resimdeki gibi transistörün yazıları öne bakarken 2 ile üçü yani kollektör ile emiteri ölçeceksin.Diyot kademesinde.Her iki yönde de değer göstermiyecektir.resmini veya şase modelini atarsan ..

Ekli dosyayı görüntüle 43309

tahir15 tekrar deneyelim ...diyotları söküp de ölç: bir taraf ta değer göstermesi, tersinde de değer göstermemesi lazım.....transistörde ise resimdeki gibi sağ taraftaki 2 ile 3 hiç değer göstermeyeck .her iki yönde.de.

Picture_20184716024741.jpg

Transistor nasil saglam oluyor? Kisa devrede otuyormus bosta. Transistor bostayken hangi bacak olursa olsun kisadevre olmaz.

Ustam sadece bir tarafta gösteriyo 534 falan siyah ucu orta ayağa yani 2 numaraya sabitleyip 3 numaraya da kırmızı ucu değdirince değer gösteriyo sadece bir tarafta değer gösterdi

Transtor sadece tek tarafta değer gösterdi

Ekli dosyalar

• Transtör.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 9
peki diyotlar söküp ölçtün mü.aynı bir tarafta değer gösterecek.tamam ise diyotları orjinal yerlerine geriye tak. transistör sökük iken tv yi fişe tak .cik cik ses yapıyor mu .ya da öndeki led yanıp sönüyor mu.sürekli.

Usta transistor sökülüyken denedim şimdi ışık sabit yaniyor acmaya çalıştığın zaman hiç bi tepki vermiyo sadece bi defa tık diye ses geliyo fişe takıp cıkarınca. Transtör takılıykan sürekli yanıp sönüyor du

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri