Arçelik Leydi 3440 arızası

nisayasin

Üye
Arkadaşlar , düne kadar makinem de bir sıkıntı yoktu.Dün çalıştırdığımda su alma sesi geldi fakat bir dakika sonra aynı noktada takılı kaldı.Biraz bekledikten sonra çalışmaya başladı.program bittikten sonra kapağı açınca bulaşıkların yıkanmadığı detejan tabletininde kapağın kenarına erimeden düştüğünü gördüm. tekrar çalıştırdığımda su alma sesi geldi fakat o noktada takılı kaldı. yardımlarınızı bekliyorum acil teşekkürler.

1 ----sol yan kapagın içinde su seviye swici var 3 kablo girer makinaya her su alışında yandaki hazneyi 3 kez doldurarak su aldırır swiç takılı kalıyor olabilir.... 2 -----makinanın su giriş filtresi tıkalı olabilir.... 3 ------su giriş ventili arızalı olabilir.... 4 -----alt haznede bulunan taşma swici makimaya sürekli tahliye yaptırıyor olabilir (su kaçagı var ise)... 5 ---kablo kopuklugu , 6 ---beyin arızası , 7 ---tuş takımı arızası gibi çeşitli nedenler olabilir....

Son düzenleme:
murat bey cevabınız için teşekkürler ilk olarak hangisine bakmamı tavsiye edersiniz.

murat bey teşekkürler sıkıntı giriş filitre ve ventilde imiş şu an hallettim tekrar teşekkürler.

Merhaba iyi günler bir Leydi 3440 ta bende var,93 ten beri çalışıyordu geçen günlerde yıkamamaya başaldı.Su giriş filtresini temizledim.Ventili değiştirdim fakat yıkamaya başladıktan sonra içinde ki bütün suyu boşaltıyor.Sifon yapma ihtimali var dediler ama son beş yılı fotoğraftaki şekilde çalıştı.Taşma siwicine bakayım bir de o da olmazsa emekli olur artık.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-08-14 at 18.21.09.jpeg
    WhatsApp Image 2017-08-14 at 18.21.09.jpeg
    157.2 KB · Görüntüleme: 152
1 ----sol yan kapagın içinde su seviye swici var 3 kablo girer makinaya her su alışında yandaki hazneyi 3 kez doldurarak su aldırır swiç takılı kalıyor olabilir.... 2 -----makinanın su giriş filtresi tıkalı olabilir.... 3 ------su giriş ventili arızalı olabilir.... 4 -----alt haznede bulunan taşma swici makimaya sürekli tahliye yaptırıyor olabilir (su kaçagı var ise)... 5 ---kablo kopuklugu , 6 ---beyin arızası , 7 ---tuş takımı arızası gibi çeşitli nedenler olabilir....
Ustam selam leydi makina çalışıyor ama prağram ilerlemiyor.servis parçası gelmiyor parçası yok diyip gelmedi. Ne yapabilirim.Sarıyer/istanbul

Ustam selam leydi makina çalışıyor ama prağram ilerlemiyor.servis parçası gelmiyor parçası yok diyip gelmedi. Ne yapabilirim.Sarıyer/istanbul
Aynı makine aynı arıza,

Usta yenisini alın, çok eski makinalar parçaları bulunmuyor dedi.
Yenisini aldık.

Ustam selam leydi makina çalışıyor ama prağram ilerlemiyor.servis parçası gelmiyor parçası yok diyip gelmedi. Ne yapabilirim.Sarıyer/ist
Tamirci arkadaş elektronik kartında arıza olduğunu tespit ederse kart tamirine gönderebilirsiniz. Eski bir makine ama sağlam bir makine, bence tamir edilmeye değer.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri