Arçelik lady presostat

Aerie

Üye
Arçelik lady makinenin ventilini söktüm değiştirmek için beklenmedik bir durumla karşılaştım ben normal bir ventil aldım değişim için makineden çıkan ventilde ince bir hortum çıkışı daha var benim aldığımda yok bunu bağlasam ve ince hortumu boşta bıraksam olabilir mi ? sanırım Presostat hortumu deniyor ince olana doğru biliyorsam araştırdığım kadar bu modelde böyle sanırım bilen arkadaşlardan yorum rica ediyorum ...
Foto makineden çıkan ventile ait.
Bu yeni aldığım ventil
Umarım anlatabilmişimdir derdimi :/

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    264.8 KB · Görüntüleme: 16
  • A3B6D60B-51FF-4D90-806D-D60BFB98404D.jpeg
    A3B6D60B-51FF-4D90-806D-D60BFB98404D.jpeg
    18.9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
İnce hortumu körleyin.
Aldığınız ventili takın. Sorun olmaz.

Dik çıkışlı alsanız daha iyi olurdu. Sanırım ben hortum kısa gelince ek yapmıştım.

İnce hortumu bağlamazsam sürekli su alırmı diye endişe ettiğim için bağlamadım yarın takıp deneyeceğim körleyerek tşkr ederim cevabın için

İnce hortumu körleyin.
Aldığınız ventili takın. Sorun olmaz.

Dik çıkışlı alsanız daha iyi olurdu. Sanırım ben hortum kısa gelince ek yapmıştım.
Konu eski ama başına bu tarz problem gelen olabilir diye cevap yazmak istedim.Öncelikle iki ventil de farklıdır,orjinal olanda su sayacı(Türbin) vardır ve suyun miktarını ölçer.İnce boru da bunun için bırakılmıştır.Kişinin aldığı ventili takması sorun olur;Çünkü orijinali su sayaçlı sonradan aldığı sayaçsız ventildir.

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri