Arçelik Klima Nasıl Sökülür

unlusoy

Üye
arçelik klima nasıl sökülür nasıl başka bir yere monte edilir arkadaşlar bukonuda bilgim az yardımcı olun ben elektirikciyim servis çok para istedi o yüzden kendim yapacağım yardım ederseniz sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Moderatör tarafında düzenlendi:
SELAM ARKADAŞ ARÇELİK YETKLİ SRVİS KLIMA MONTAJ TEKNİSYENİYİM KLMAYI SÖKERKEN GAZINI TOPLAMA GEREKİR KLIMAYI SOĞUTMA KONUMUNDA ÇALIŞTIR SIRASIYLA İNCE BORU BASMA KALIN BORU DÖNÜŞ VANASINI KAPAT DAHA SONRA KLIMAI KAPAT TAKMA İSLEMİNDE İÇ ÜNİTENİN ASILI OLDUĞU TESPİT SACINA TERAZİYE ALARAK MONTE ET AYAKLARIDA ÖLÇÜLEİNE GÖRE DUVARA AS GAZ VANALARINI AÇARKEN İLK BASINCI AÇ 12345 SAY VE KAPAT SİBOPTAN HAVASINI AL DAHA SONRA TEKRAR BASINCI AÇ VE DÖNÜŞ BORUSUNUDA AÇ BU KADAR AMA İSTERSEN KLIMAYI YETKİLİ SERVİSE TAKTIR ÇÜNKİ HERHANGİ BİR SORUNDA ÜRÜNÜN GARANTİ DIŞI KALABİLİR BEN COK SIK KARŞILASIYORUM AMA AKLINA TAKILAN BİŞEY OLURASA [email protected] bana yazabilirsin ben yardımcı olurum işin cok inçelikleri var ama ben burada sana anlatmam uzun sürer iyi akşamlar

selam arkadasım öncelikle bu iş ıcin elbecerin varmı bilmiyorum ama bensana kısaca anlatıyım öncelıkle klimanı soguk konumunda calıstırıp gazını toplaman gerekiyor kliman calısırken rekor baglantısının yapıldıgı vanaların yanındaki kapakları ac ve alyan anahtarla ilk olarak basma hattının vanasını kapat ince olandır daha sonra yaklasık 1 dk sonra dönüsü kapat kalın olan simdi gazı dıs ünitemizin icine toplamıs olduk daha sonra klimayı kapat elektrigini kes söküme baslayabilirsin kolay gelsin.

koala10 ' Alıntı:
SELAM ARKADAŞ ARÇELİK YETKLİ SRVİS KLIMA MONTAJ TEKNİSYENİYİM KLMAYI SÖKERKEN GAZINI TOPLAMA GEREKİR KLIMAYI SOĞUTMA KONUMUNDA ÇALIŞTIR SIRASIYLA İNCE BORU BASMA KALIN BORU DÖNÜŞ VANASINI KAPAT DAHA SONRA KLIMAI KAPAT TAKMA İSLEMİNDE İÇ ÜNİTENİN ASILI OLDUĞU TESPİT SACINA TERAZİYE ALARAK MONTE ET AYAKLARIDA ÖLÇÜLEİNE GÖRE DUVARA AS GAZ VANALARINI AÇARKEN İLK BASINCI AÇ 12345 SAY VE KAPAT SİBOPTAN HAVASINI AL DAHA SONRA TEKRAR BASINCI AÇ VE DÖNÜŞ BORUSUNUDA AÇ BU KADAR AMA İSTERSEN KLIMAYI YETKİLİ SERVİSE TAKTIR ÇÜNKİ HERHANGİ BİR SORUNDA ÜRÜNÜN GARANTİ DIŞI KALABİLİR BEN COK SIK KARŞILASIYORUM AMA AKLINA TAKILAN BİŞEY OLURASA [email protected] bana yazabilirsin ben yardımcı olurum işin cok inçelikleri var ama ben burada sana anlatmam uzun sürer iyi akşamlar
sayın arkadaşım.Kusura bakmayın da,bana gelen arçelik yetkili servisleri bu hatayı hep yapıyor.
klima tekniğinde 12345 diye saymak diye bir olay yoktur.Vakum yapacaksınız.Bu şarttır,kuraldır.Sizin yaptığınız süpürtme işlemi.Önce onu yapacaksınız,sonra da vakum yapacaksınız.Hem de manometreyle de değil,vakum saatiyle bakıp, 0 atmosfer olduğuna emin olacaksınız.Bunu bildiğinizi biliyorum,ama neden yapmadığınızı anlamıyorum.Bu vakum yapmamaları yüzünden kaç tane servis değiştirdim.klimalar hassas cihazlardır.Detaylar önemlidir.

Hocamın dediklerine katılıyorum.Arkadaşlar eğer bu işi yapıyorsak veya yapmak istiyorsak işimizi ciddiye almakta fayda var diye düşünüyorum.Bilinçsiz bir şekilde,cihazlara yapılan müdahaleler ciddi sonuçlara ve kötü izlenimlere yol açmaktadır.

ben burda bir müşterinin kendi imkanlarını kullanarak nasıl klıma d montaj yapılacağını
anlattım zaten servise baş vurması konusunda uyadım ama 12345 tabirinin yanlış olduğunu bende biliriyorum normalde klımalar sattsiz olarak en az sistem 30 dk civarında vakumlanır ki buda r22 gazlı klımalarda 3 derece kadar bir ısıtmada artı perfornmas sağlar. özelkikle r410gazlı kımalarda vakum yapmazsanız en geç 1 yıl içerisinde kompresörü değişirirsiniz bilginiz olsun

koala10 ' Alıntı:
ben burda bir müşterinin kendi imkanlarını kullanarak nasıl klıma d montaj yapılacağını
anlattım zaten servise baş vurması konusunda uyadım ama 12345 tabirinin yanlış olduğunu bende biliriyorum normalde klımalar sattsiz olarak en az sistem 30 dk civarında vakumlanır ki buda r22 gazlı klımalarda 3 derece kadar bir ısıtmada artı perfornmas sağlar. özelkikle r410gazlı kımalarda vakum yapmazsanız en geç 1 yıl içerisinde kompresörü değişirirsiniz bilginiz olsun
sayın koala10
amacım sizi eleştirmek değil.Klima işini benden çok çok daha iyi bildiğinize eminim.Ama nedendir bilinmez,gelen servisler bunu uygulamıyor.Arçelik klimalar garanti kapsamında olduğundan karışmıyorum,ama çoğu servis bunu yapıyor.Bizim elektrikçilikte bir tabir var.Cebine penseyi koyan elektrikçi diye geziyor diye.Sizin meslekte de böyle tipler çok biliyorum.Ama sizin gibi uzmanlaşmış kişiler neden bunu yapmıyor,onu anlamıyorum sadece.Tabii siz şahıs olarak belki işlerinizde yapıyorsunuzdur.peyder pey 10 tanenin üzerinde klima taktırdım,yetkili servis taktı,numunelik bir tanesi vakum yapmadı,tepkim onlara.

arkadaşlar gazı toplanmış klimaya nasıl vakum yapacaksınız içinde gaz var yanlış bilgilendirme,gazı boşalmış veya sıfırdan gaz basılacağı zaman vakum yapılır......

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri