Arçelik klima iç ünite hava gelmiyor

kaan2142

Üye
Yaklaşık 10 yıllık arçelik klima var.
Dış kompressör ve iç ünitenin fanı çalışmakta. Fakat iç ünitedeki fanın sadece sağ ve solundan soğuk hava geliyor, ortasında ise herhangibir hava üflemesi yok. Sebebi ne olabilir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
10 yıldır hiç Bakım yaptınız yada yaptırdınız mı?

Filtrelerini hiç temizlediniz mi?

Açıkçası bu durumun nedenini serpantin yada fanın kir ile tıkalı olduğunu düşünüyorum.

1 günde bu hale geldi fakat sabah çalışıyordu akşam bu duruma gelmiş. Yani 1 günde toz ve kirden dolayı böyle birşey olabilirmi?

iç üniteyi iyice sökerek temizledim. ilk başta tamamından hava geldi fakat 10 dk sonra yine aynı duruma döndü cihaz.

iç üniteyi iyice sökerek temizledim. ilk başta tamamından hava geldi fakat 10 dk sonra yine aynı duruma döndü cihaz.

Bu durumu şöyle takip ediniz.

Cihazı çalıştırın sorun baş gösterdiği anda on panjuru acın. Içeride serpentine bakın karlanma varmı yokmu resmini çekip buraya ekleyin.

Yorun yapalım.

Bu durumu şöyle takip ediniz.

Cihazı çalıştırın sorun baş gösterdiği anda on panjuru acın. Içeride serpentine bakın karlanma varmı yokmu resmini çekip buraya ekleyin.

Yorun yapalım.
Serpantin buzlanma sensörü kontrol edilmeli. Başıma gelmişti.

Klimanın iç ünitesinde üfleme yerinin altınsa beyaz yapışkan bez gibi birşey var. Onun arka kısmının yapışkanlığı gitmiş ve klimayı açınca eğer hızlıda çalıştırısam o havalanıp hava gelmesini engelliyormuş. Söktüm şimdilik sorun gözükmüyor. Başına böyle birşey gelen olursa diye yazdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri