Arçelik ft 6220 su almıyor

Kartı sökünce daha önce yazmıştım; Q serisi transistörleri ve T serisi triyakları ölçü aletini diyot kademesine alıp sağlamlık kontrollerini yapabilirseniz süper olacak.

3 ay önce başlat düğmesine bastığımda elektrik almıyordu gene buradaki yardımlar sayesinde dirençin patladığını kartı söktüğümde gördüm. Makinenin seri numarasını vererek kartı sipariş etttim. Kartı değiştirdiğimde makine eskisi gibi çalışmıştı. Yalnız bu 3 aylık süreçde 2-3 defa gene ventil devreye girmeyip su almadı cihaz. Fakat şuan hiç bir şekilde su almıyor. Fotolarıda ayarlayıp atacam Teşekkür ederim
Ekli dosyayı görüntüle 67061
Bu kartın aynısı bi akrabam'da var.Arıza aynı cihaza enerji gelmiyor ve aynı 22 ohm direnç yanık.Sadece kartın fotoğraflarını gördüm kart'da ölçüm falan yapmadım.Başka bi konuda ise 22 ohm direnç yandığı'nda entegrenin de yandığını okudum.Bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim eğer direnç ile entegre de yandı ise uğraşmaya değmez.

Q serisi transistörleri ve T serisi triyakların ölçümünü yaptım Mehmet bey. Hepsi sağlam gözüküyor.

Hiç birinde arıza yok mu? ya transistör yada triyakdan biri arıza vermeli diye ümit ediyordum. Mesleğiniz nedir ? AC 220V da ölçü aletiyle daha önce ölçme yaptınız mı?

Bu kartın aynısı bi akrabam'da var.Arıza aynı cihaza enerji gelmiyor ve aynı 22 ohm direnç yanık.Sadece kartın fotoğraflarını gördüm kart'da ölçüm falan yapmadım.Başka bi konuda ise 22 ohm direnç yandığı'nda entegrenin de yandığını okudum.Bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim eğer direnç ile entegre de yandı ise uğraşmaya değmez.

Benim buraya eklediğim eski kart resmindeki o yeşil entegre bahsediyorsan kart çöp oluyor. Değişmesi gerekiyor. Çünkü o entegre yandığında işlemciyede zarar veriyormuş.
Hiç birinde arıza yok mu? ya transistör yada triyakdan biri arıza vermeli diye ümit ediyordum. Mesleğiniz nedir ? AC 220V da ölçü aletiyle daha önce ölçme yaptınız mı?
Mehmet bey, ben altyapı işi ile uğraşıyorum. Tam olarak doğru ölçüm yapabiliyormuyum bilmiyorum. Yani bu ölçüm işini youtube'dan izlediğim kadarı ile yapıyorum. Belkide dediğiniz gibi bir sıkıntı var fakat ben belirleyemiyorum. Yaptığım ölçümlerde bütün Q serisi transistör ve T serisi triyaklardan değer aldım.

Son düzenleme:
Benim buraya eklediğim eski kart resmindeki o yeşil entegre bahsediyorsan kart çöp oluyor. Değişmesi gerekiyor. Çünkü o entegre yandığında işlemciyede zarar veriyormuş.
Yeşil olan entegre değil direnç.Direnç yandığın da işlemciye zarar veriyorsa uğraşmaya değmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri