Arçelik EC5060T Arızası

eyalcin23

Üye
ARÇELİK EC5060T Çamaşır makinam çaalıştırdığımda 3 dakika su boşaltıyor 3dakika duruyor su almadan tekrar aynı işlemi sürekli tekrarlıyarak devam ediyor su valflerini kontrolettim normal su seviye normal hortomunada baktım normal makinamın bütün aksamları normal çalışıyor ama makinam bir türlü su alıp yıkamaya geçmiyor beyni söktüm bir arkadaşımla izmire gönderdim proğramı karışmış düzelttik demişler kart geldi taktım ama problem aynen devam ediyor konuya hakim alan değerli ustalarımın düşünce ev görüşlerini bekliyorum saygılarımla.

Preostat veya ana kart arizali.yenisiyle deyisdir.Ilk preostati deyisdir ariza devam edersen ana karti deyisdir.kolay gelsin

motor kömürlerini kontrol ediniz

Değerli arkadaşım,
Bilginizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Motor kömürlerine bakmak hiç aklıma gelmemişti doğrusu.Motor kömürlerini kontrol ettikten sonra sonucu haber veririm.

Bu arada makinamın programı karışmış olabilir mi? Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Arçelik EC5060T programının resetlemesi hakkında bir bilginiz varsa eğer benimle paylaşırsanız memnun olurum.
[h=2][/h]

ürün açık iken başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutuyorsunuz. su tahliyesi yapar, 2 dk sonra kapak ve bitti ışıkları yanar bu ışıklardan sonra kapatıp açıp yeniden program verin. suyu tamamladıkdan sonra motor hareketlerini gözlemleyin. motor hiç dönmez ise kömürleri kontrol edin. motor dönüyor ancak 1-2 dk sonra su tahliyesi falan yapıyor ise kartı değiştirin

ürün açık iken başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutuyorsunuz. su tahliyesi yapar, 2 dk sonra kapak ve bitti ışıkları yanar bu ışıklardan sonra kapatıp açıp yeniden program verin. suyu tamamladıkdan sonra motor hareketlerini gözlemleyin. motor hiç dönmez ise kömürleri kontrol edin. motor dönüyor ancak 1-2 dk sonra su tahliyesi falan yapıyor ise kartı değiştirin

deyerli ustam beyni tekrardan söküp tamire göndermiştim beyinde herhangi bir sorun yok problemsiz diye tekrar bana geri geldi daha takmadım . benim kafamı karıştıran makinayı çalıştırdıgimda 3 dakika su boşatıyor su almıyor aynı işlemi tekrarlayıp duruyor daha öncede bahsettiğim gibi su valfleri sağlam preostati sağlam motor bakamadım diğer aksamlarda herhangi bir problem yok

arçelik ec 5060 t var yıkama ve bıttı ısıkları yanıyor actıgım da makıne calısmıyor kesınlık calısması ıcın oncede kapagını ıtıyorduk calısıyorudu ama sımdı calımıyor

arçelik ec 5060 t var yıkama ve bıttı ısıkları yanıyor actıgım da makıne calısmıyor kesınlık calısması ıcın oncede kapagını ıtıyorduk calısıyorudu ama sımdı calımıyor
Abim belki kapi kilidi arizali

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri