Arçelik buzdolabımın altı soğutmuyor

mrsaxobeat

Üye
6 ay önce 2-3 yıllık kullanılmış bir Arçelik buzdolabı aldık. Şimdiye kadar sorunsuz çalışıyordu. 3-4 gün önce 6-7 saat elektrikler kesildi. Ben dün farkettim ki buzdolabının alt kısmı sıcak. Bugün kurcaladım ayar düğmesiyle falan oynadım fişini takıp çıkardım biraz tekrar çalıştı. 10 dakika falan çalıştıktan sonra durdu. O zamandır bekliyorum halen çalışmadı. Ayar düğmesini sıfırlayıp tekrar açınca çalışıyor, duruyor bir daha çalışmıyor. Üst kısmında bir sorun yok. Ama alt tarafta durum bu. Öğrenciyim yeni bir dolap almaya durumum yok. 2. el olduğu için garantisi de yok. Ne yapmalıyım? sorun nedir sizce ? şimdiden teşekkür ederim.

ürünün modeli ne ?
iki kapılı derin dondurucu mu no-frost mu? tek kapılı mı ?
ürünün çalıştığı ortam soğuk mu? ev kaloriferli mi sobalı mı?

Çift kapılı Arçelik derin dondurucu. Model olarak 4042 T yazıyor. Çalıştığı oda bayağı soğuk kalorifer falan yanmıyor neredeyse dışarısı ile aynı soğuklukta.

o ürün soğuk ortamda çalışmaz. ortam sıcaklığının 10 derecenin üzerinde olması lazım. günde 1 saat anca çalışır..

nasıl çözebilirim bu durumu ? Yardımcı olursanız sevinirim dondurucuda bir sürü ürün var mahvolacaklar?

Buzdolabının olduğu odaya soba kurmanız lazım :) yada no-frost bir ürün almanız gerekir. dondurucu bölümdeki yiyeceklere birşey olmaz ancak alt bölme yeteri kadar soğutmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
arçelik yetkili servisten 4042 ısıtıcılı termostat kutusu' alırsanız soba kurmanıza gerek kalmayacaktır fiyatı sanırım 40 lira civarında..

söz konusu ısıtıcılı termostat kutusu (ATK kutusu) 4042 PL modeli için uyumludur. 4042 T modelde uyum göstermez. işlevini yapmaz bilginize. ücreti de 8,5 TL

arkadasım aynı sorunla karsılastım arcelıkte calısan arkadasa danıstım ıcerısını bosaltıp fısını cektım 2 gun sıcak odada beklettım duzeldı saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri