Arçelik Bulaşık Makinesi Yıkama motoru

rafraf

Üye
Merhaba
Arçelik Leydi 170 bulaşık makinesi yıkama motoru devamlı vınlama yaparak dönemiyor ve ısınıyor. Motora elektrik verilmediğinde çok rahat dönüyor. Kondansatörden şüphelendim ve değiştirdim. Kondansatör üzerinde 220v okunuyor. Voltaj verildiğinde motor kasılıyor. Elle zorlandığında kararsız davranıyor. Bazen bir kaç tur atıyor. Bazen onuda atamıyor. Neden olabilir? Dışarıda motoru nasıl çalıştırabilirim ? Motorda üç uç var. Biri ortak diğerleri ana ve yardımcı sargı olması lazım. Kondansatörü yanlış bağlamış olabilirmiyim ? Hangi sargının yardımcı ve ana sargı olduğunu ölçme yöntemiyle nasıl bulurum?

ustam forumda bu konu hakkında bir çok detay var (tek faz motor yol verme, devir yönü değiştirme, kontrolü..vss) istersen bir göz at

Selamlar! sargılardan düşük omajlı olan ana sargı yüksek omajlı olan yardımcı sargıdır.Kondansatör devreye daimi bağlıdır.1-kondansatör bozuk olabilir 2-motor sargıları yanık olabilir.Kondansatörüde yardımcı sargıya seri bağla

Yanıtınız için teşekkür ederim.

bence kömürlerden kaynaklanıyor
besleme sorunu da olabilir.

Bu motorlarda kömür oluyormu ? Oluyorsa gerçekten bunlarada bakmam lazım.

Yanıtlar için tekrar teşekkürler. Motor rulman dağıtmış.

Motorun önündeki hortumların girdiği beyaz plastik bölüm motor tarafından su sızdırıyor. Bu bölümün tamiri mümkünmü ? Komplemi değişmesi lazım ?

leydi 170 motor bağlantı şeması varmı yada bağlamtı uclarının numaraları kablo bağlantıları konusunda yardım edebilirmisiniz

arçelik bulaşık makinem ana sigortayı attırıyo.gövdede şase aradım ama bulamadım.başka neden dolayı sigorta atıyo olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri