arçelik bulaşık makinesi su aldıktan sonra yıkamaya geçmiyor?

Merhaba Arkadaşlar,,,

Benimde Beko D2 3001 S bulaşık makinam var,,, makinam ilk önce su kaçırıyordu sonra çalışırken bir duman ve koku geldi,, söktüm makinayı tahliye motoru yanmış, tahliye motoru ve su sayacını değiştirdim,,, makina şimdi çalıştırdığım zaman suyu alıyor ve tahliye ediyor, yıkama ışığı yanıyor ancak yıkama yapmıyor, içine su atıyorum onuda tahliye ediyor,, diğer kontrol edilebilecek yerleri kontrol ettim sorun yok gibi, ön paneli söktüm kart üzerinde yanan bi yer yok,,, yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum,, şimdiden teşekkür ediyorum... Ayrıca siteye yeni üye oldum, çok güzel ve faydalı,, çalışmalarınızda başarılar diliyorum..

Merhaba arkadaşlar.
Vestel Hera 7041 bulaşık makinem var. Yıkamayı başlatıyorum her şey normal gidiyor. Su alıyor yıkıyor suyu boşaltıyor. Ancak yeniden su almıyor ve başlat bekle ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Kullanma kılavuzunda su alma problemi diye geçiyor o hata ışığı ancak yıkamaya baslarken su aliyor sorun olmuyor. Ikinci kez su almasında sorun var anladığım kadarıyla. Ventilde mi sorun acaba başka bir şey mi? Yardım bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Vestel Hera 7041 bulaşık makinem var. Yıkamayı başlatıyorum her şey normal gidiyor. Su alıyor yıkıyor suyu boşaltıyor. Ancak yeniden su almıyor ve başlat bekle ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Kullanma kılavuzunda su alma problemi diye geçiyor o hata ışığı ancak yıkamaya baslarken su aliyor sorun olmuyor. Ikinci kez su almasında sorun var anladığım kadarıyla. Ventilde mi sorun acaba başka bir şey mi? Yardım bekliyorum.
Ventili kontrol ettim çalışıyor. Acaba ona elektrik gitmiyor olabilir mi onu nasıl anlarız

Cümleten selamın aleyküm arkadaşlar hepinize hayırlı günler diliyorum hepinize.Benimde bir problemim var Arçelik 5083 çamaşır makinem var makine ön yıkama programını 10 saat gibi bir sürede bitiriyor o saate kadar ne yapıyo derseniz önce program başlıyor makine suyu alıyor 1 saat o şekilde bekliyor sonra kazan 1 tur dönüyor gene o şekilde bekliyor rezistan olabilir dedik bozuldu suyu ısıtmıyo komple yenisini aldım değiştirdim ntc ile beraber körükleri söktüm temizledim deterjan kutusunu söktüm temizledim ne yaptıysam olmadı sizce neden olabilir neden kaynaklıdır bu sorun

önce makinaya reset at , durum değişmesse
elektronik proğram kartı arızalanmıştır .

Son düzenleme:
Merhabalar Arçelik 92100pfi bulaşık makinasıni yaklaşık 10 yıldır kullanıyoruz Makina su alıyor su al mayı tamamladıktan sonra yıkama evresine geçmiyor ..bir kere su sayacıni çıkarıp temizledim düzeldi çalıştı fakat bir sonraki yıkamada yine aynı sorunu yaptı. Ayrıca 20 dakikalık Mini programda yıkama yapıyor fakat diğer programlarda aynı hatayı veriyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhabalar Arçelik 92100pfi bulaşık makinasıni yaklaşık 10 yıldır kullanıyoruz Makina su alıyor su al mayı tamamladıktan sonra yıkama evresine geçmiyor ..bir kere su sayacıni çıkarıp temizledim düzeldi çalıştı fakat bir sonraki yıkamada yine aynı sorunu yaptı. Ayrıca 20 dakikalık Mini programda yıkama yapıyor fakat diğer programlarda aynı hatayı veriyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Cevap

MUHTEMEL KART ARIZASI OLABİLİR BAKIP DEĞERLENDİRMEK LAZIM

Sorunun motordan olup olmadığını anlamak istiyorsan pompa soketlerini motora tak . Sonra makineyi düzelt su alsin daha sonra 3 saniye basla/beklet/iptal tusuna bas o zaman yikama yaparsa demek motor saglam. Gene calismasa motor kondansatörünu değiştir ve duruma bak.. genel olarak bu arzanin sebebi 1 alt tabandaki kopuge giden hortumlardan birinin cikmasi 2- motora cam parcalari veya zeytin girmesi vb. 3- kart arzasi 4- motor üstündeki kondansatörün arzalanmasi bunlar karsilastigim ve tamir ettigim arza çeşitleri.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri