arçelik bulaşık makinesi su aldıktan sonra yıkamaya geçmiyor?

Belrener

Üye
İlginize çok teşekkür ederim bu saydıklarımızın yapmaya çalışacağım

1 hafta önce aynı sıkıntı benimde basıma geldi makine nin gösterge ısıkları yanıyor programa alıyorum suyu da alıyor ama yıkamaya geçmiyordu kart arızasıdır diye kartını söktüm herhangi bir sıkıntı göremedim motor arıza yapmıştır diye motoru ölçtüm sağlam ensonunda servisi çağırdım arıza on-off butonunda çıktı beni yanıltan gösterge led ısıkları oldu

Belrener

Üye
1 hafta önce aynı sıkıntı benimde basıma geldi makine nin gösterge ısıkları yanıyor programa alıyorum suyu da alıyor ama yıkamaya geçmiyordu kart arızasıdır diye kartını söktüm herhangi bir sıkıntı göremedim motor arıza yapmıştır diye motoru ölçtüm sağlam ensonunda servisi çağırdım arıza on-off butonunda çıktı beni yanıltan gösterge led ısıkları oldu
Hocam on off düğmesi Ben de sağlam duruyor ya da sağlam görünümünde bozulmuş olabilir mi Sizdeki durum nasıldı da on-off düğmesine arızalı olduğunu anladiniz.
Ayrıca yaklaşık 10 gün önce Su sayacını değiştirdim. makine normale döndü ..Yaklaşık 8-10 yıkama yapmışızdır ..Bugün tekrar aynı arızayı yapti ..makine suyu alıyor yıkamaya başlayacağı anda yıkamaya geçmiyor

Hocam on off düğmesi Ben de sağlam duruyor ya da sağlam görünümünde bozulmuş olabilir mi Sizdeki durum nasıldı da on-off düğmesine arızalı olduğunu anladiniz.
Ayrıca yaklaşık 10 gün önce Su sayacını değiştirdim. makine normale döndü ..Yaklaşık 8-10 yıkama yapmışızdır ..Bugün tekrar aynı arızayı yapti ..makine suyu alıyor yıkamaya başlayacağı anda yıkamaya geçmiyor

Hocam

Öncelikle ana yıkama motorunun hemen yanında konumlandırılan ilk kalkış kondansatörü tabir edilen, işlevi monofaze motorda sargılar arasında faz farkı verme olan 3-5 microfarad (modele ve motora göre seçiliyor) 400-450 V AC tip kondansatörü degistirmeniz önerilir.

Elinizden geliyorsa, tahmini masraf 25 TL

Belrener

Üye
Hocam

Öncelikle ana yıkama motorunun hemen yanında konumlandırılan ilk kalkış kondansatörü tabir edilen, işlevi monofaze motorda sargılar arasında faz farkı verme olan 3-5 microfarad (modele ve motora göre seçiliyor) 400-450 V AC tip kondansatörü degistirmeniz önerilir.

Elinizden geliyorsa, tahmini masraf 25 TL
Hocam Bana mail adresini veya WhatsApp numaranı verir misin Sana birkaç fotoğraf atmak istiyorum. Kondansatörü ben bulamadım Benim makinede olmayabilir mi yardımcı olursanız sevinirim

Belrener

Üye
Bu resimlerde kondansatöre görebiliyor musunuz

Ekli dosyalar

Motoru cikar bak bazen ici cok pislik doluyor dönemiyor . Cam parçaları zeytin cekirdekleri vesaire giriyor. Buda bir ihtimal

Birkaç hafta önce bakmıştık motorun içinde tertemiz. herhangi bir pislik yok.
O zaman en kisa temiz anlasilacak yol pompa soketlerini motorun soketine tak makineyi çalıştır su alsin sonra iptal et programi suyunu basalatacagi zaman bu sefer motor calaisacak pompa yerine

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,933
Kullanıcılar
397,220
Son üye
İ blc

Yeni konular