Arçelik bulaşık makinası 6291 i Ekolojist serisi arıza silme nasıl yapılır yardım lütfen

hasipnasip

Üye
Arçelik bulaşık makinesi 6291 i Ekolojist serisi arıza silme nasıl yapılır yardım lütfen;
6291 Ekolojist dijital 9 programlı makinemde, Filtre kirli hatası veriyordu (sadece günlük programı sonuna kadar bitiriyor diğerlerinin hepsinde programı bitirmeyip filtre kirli hatası veriyor.),kirli sensörünü (tubiti kart) değiştirdim ancak eski arızası hafızada kaldığı için arızasını silmem gerekiyor nasıl yapıldığını bilmiyorum,yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Makinede 'program' diye bir düğme yok.(Makine menüsü fotoğraftaki gibidir.)
Rica etsem bilen arkadaşlar detaylı şekilde sırasıyla anlatabilir mi?

Teşekkürler

EEPROM Reset
"Program" düğmesine 10 sn. basılarak yapılır.
Hocam cevabımız için teşekkür ederim.
Eeprom reset yazısı çıkıyor ama onaylamak için ne yapmam gerekiyor.
Hala filtre kirli hatası veriyor, anakart sağlam filtreler temiz kirli sensörünü yenisiyle değiştirdim.
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

EEPROM Reset
"Program" düğmesine 10 sn. basılarak yapılır.
Merhaba ustam,
Rica etsem detaylı anlatabilir misiniz?
Eeprom reset yazısı çıkıyor sonra ne yapmam gerekiyor yada bu arıza başka hangi sebeplerden olur bildiğiniz bir konuysa yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler

Merhaba ustam,
Rica etsem detaylı anlatabilir misiniz?
Eeprom reset yazısı çıkıyor sonra ne yapmam gerekiyor yada bu arıza başka hangi sebeplerden olur bildiğiniz bir konuysa yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler

La7Nzj.jpg

Ariza silme işlemini yaptım. Ancak yine sadece günlük programı sonuna kadar bitiriyor diğerlerinin hepsinde programı tam bitirmeyip filtre kirli bitti yazıp makina calismayi durduruyor. Makimada baska ne sıkıntı olabilir, yardimci olabilecek ustalarimiz varmı? Teşekkürler.
Daha önce,kirli sensörünü de(tubiti kart) değiştirdim yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri