Arçelik - beko yapıştırma kazan kesimi

DEĞERLİ KAYNAK USTA, DAYSON YAPIŞTIRICI KÖRÜK LASTİĞİ yırtığını tamir etmede kullanılabilir mi, makinada birkaç arıza birden çıktığında dargelirli için sorun olabiliyor körük lastiği değiştirmek en azından 80 tl mesela ikinci elciler mümkün olduğunca basit çözümlerden yana, haliyle dayson yapıştırıcı delik yada yırtıpı tamir edebilir mi?

dayson ile kazan çatlaklarını kırıklarını yapıştırıyoruz. bizde körük için denedik tabiki ama pek iyi sonuç vermiyor. körük nasıl bi yüzeyki hiç bir yapıştırıcı tutmuyor. sakız gibi tekrar çekip alabiliyorsunuz

Kaynak ustam megep lastik hamuru hazırlama kimya modülünden ilham aldığıma göre bu lastikler petrol esterli bildiğiniz sıvı asfaltı yapıştırıcı olarak kullanıp başka bir körük lastiğinden parça kesip Yama yapmayı ütü ile basmayı düşünüyorum asfalt suya deterjana dayanıklı ama doksan derece su ısısına dayanırmı bilmiyorum ne dersiniz

yapıştırmaya çalıştığınız malzeme 10-15 tl civarında. bulunmaz , temini olmayan körükler için çözüm olabilir

dayson ile kazan çatlaklarını kırıklarını yapıştırıyoruz. bizde körük için denedik tabiki ama pek iyi sonuç vermiyor. körük nasıl bi yüzeyki hiç bir yapıştırıcı tutmuyor. sakız gibi tekrar çekip alabiliyorsunuz

Kardeş ben o arızalarda yapıştırıcı falan kullabmıyorum
Delik olan yeri bölgeyi körük lastiği söküp çeviriyorum yani delik aşağıda yada yanda ise çevirerek yukarıya üst kısma denk getiriyorum sorun geeilmiş oluyor su yukarıya kadar gitmiyor ya bu şekilde su akıntısı olmuyor artık

Mehaba arkadaşlar öncelikle kazan kesimi ve yapıştırma işleminde tecrübe ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizim eski siemens a06-16 modeldeki makinenin de rulmanlarından ses gelince grundig marka yeni bir makine aldık lakin eskisini tamir etmek istediğimden kazanı komple çıkardım. Kesme işlemini demir testeresi ve ince dişli tahta testeresiyle yapmayı düşünüyorum fakat kesmeden evvel vida deliklerini açmayı düşünüyorum. Tamburun birleşme yeri tam ortada olduğundan matkapın mandreni düz delik açmamı engelliyor, elimdede matkap ucu uzatma aparatı yok sormak istediğim ateşte kızmış çivi veya havya ile delik açsam sağlıklı olur mu ?

Mehaba arkadaşlar öncelikle kazan kesimi ve yapıştırma işleminde tecrübe ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizim eski siemens a06-16 modeldeki makinenin de rulmanlarından ses gelince grundig marka yeni bir makine aldık lakin eskisini tamir etmek istediğimden kazanı komple çıkardım. Kesme işlemini demir testeresi ve ince dişli tahta testeresiyle yapmayı düşünüyorum fakat kesmeden evvel vida deliklerini açmayı düşünüyorum. Tamburun birleşme yeri tam ortada olduğundan matkapın mandreni düz delik açmamı engelliyor, elimdede matkap ucu uzatma aparatı yok sormak istediğim ateşte kızmış çivi veya havya ile delik açsam sağlıklı olur mu ?

ısıtma kızartma tel yöntemleri olmuyor çünki kestiğiniz yer tekrar yapışıp kalıyor. ana sipral taşın ucuna ağaç kesici uçtan takarsanız işinizi görür. biz daha önce onunla kesiyorduk

ısıtma kızartma tel yöntemleri olmuyor çünki kestiğiniz yer tekrar yapışıp kalıyor. ana sipral taşın ucuna ağaç kesici uçtan takarsanız işinizi görür. biz daha önce onunla kesiyorduk
Hocam merhaba, kesme işlemini motorun bağlantı yerlerini kesmemek adına ince demir testereyle tamburun içine sokarak yaptım şanslıyım ki bulabildiğim ince testere çelik kazana değmedi hiç. Bugünlerde makinayı toplamayı düşünüyorum dün rezistansı çok kireçliydi limontuzu ve kaynarsuyla kirecini çözdüm ama rezistans lastiğinin vida ve termostat giren yerlerine resimde okla gösterdiğimyerlere yani hafiften pu mastik sıksam yararı olur mu yoksa hiçbirşey sürmeden bu haliylemi takayım. Gözle görülür bir kesik veya delik yok lakin su kaçırır mı bu haliyle emin değilim .

1LD3M5.jpg

gqVDV0.jpg

bişey sürmenize gerek yok. vidayı sıktığınız zaman lastik şişme yapıp bu sayede sızdırmazlık sağlıyor

kanyak hocam ben rulmanları çakıp kazanı tambura oturttum ama 1 mm boşluk var gibi geldi bana.Milde aşınma çok yok hatta paslanarak kalınlaşmış bile diyebilirim sonuçta 2 rulmanıda dibine kadar çaktım. İç taraftaki rulmanı çakarken de rulman sacına vurdum 1 kere bundan mı oldu acaba mile zımpara vs yapsam daha mı iyi olur sizce

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri