arçelik-beko bulaşık makinaları test programları

alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
Ary3490e elektronik bulaşık makinası arıza kotları

(H-1) Isıtıcı hatası 8 deneme sonunda ısıtma adımından(NTCkontrolü)sıcaklıkta artma olmaz ise(kapının açma kapanma saya işlemini sıfırlar
(H-2)NTC hatası.ntcde ölçülen direncin acık devre veye kısa devre olmasıyla görünür
(H-3)su alma hatası taşma sivici devrede
(SU) su alma hatası makina 6 saat içinde ceşitli zaman aralıklarında su almayı dener .6.saatten sonra H-3 onarılması şart hatasına gecer
bu hatalardan biri displeyde göründügü zaman. konu ile ilgili baglantılar kontrol edilir,hata giderildiginde hata kodu otomatikman silinir

TEST MODU
başla /dur süper program seçim butonuna basılı iken makina çalıştırılır ekranda(T-1)yazısı görünür
DUŞ PROGRAM BUTONUNA BASILDIGINDA:
Makina 3 kez su alır bu esnada program akış bölümünde sırası ile ledler yanar su alma işlemi bitiminde 1 dakkika tahliye motorunu devreye alır
SÜPER PROGRAM TUŞUNA BASILDIGINDA:
ısıtıcı rejenarasyon ventili pompa 1 dakika çalışır ve durur
NORMAL PROGRAM TUŞUNA BASILDIGINDA :
ısıtıcı ve devir daim pompası çalışır suyun ısısının arttıgı gözlenir
ZAMAN TUŞUNA BASILIRSA :pompa motoru 3 dakika calışır durur
SICAKLIK AYAR BUTONUNA BASILIRSA: 10 sn parlatıcı selonoidi ceker bırakır
EKONOMİ TUŞUNA BASILDIGINDA: Deterjan selonoidi ceker

ALÇAK VOLTAJDA KALKIŞ TESTİ:
Ekonomi ve zaman butonuna basılı iken makina acılırsa ekranda P2 cıkaryıkama motoru1dakida calışır
SERVİS RESET:
Başla/dur butonu ile zaman butonuna basılı iken makina çalıştırılırsaarıza kodu silinir
PROGRAMIN SİLİNMESİ:
Başla/dur ile ön yıkama butonuna aynı anda basılıp beklenirseekranda(RE) harfleri cıkar ve program resetlenir

slm alfe romeo kardeşim arçelik 3490 e bulaşık makinem var ama bulaşıklar ıkirli ve çıkarıyor servis çağırdım 25 tl aldı ama hiç bişey yapmadı makinayı tesst etti sağlam dedi ve bu makinenin parçalarını şimdi bulmak zor dedi makine yıkıyor ve ısıtıyorda neden temiz yıkama yapmıyor yardım edersen sevinirim.
not:servis kireç söküçüyle çalıştırın birde öyle temizleme yapın belki düzelir dedi.onuda yaptık sonuçu daha görmedik göreçez olumlu olursa burdan paylaşrım.gerçi gelen arçeliğin yetkili servis elamanı makinrnin açma kapama düğmesini bulamadı ben gösterdim.saygılarımla

Ustam bendeki vestel bulaşık makinesi duşlamada sorunsuz çalışıyor.Rezistans sorunsuz iki kademli termostat da sorunsuz ama başlattan sonra ön yıkamayı yapıp beklemeye geçiyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri