Arçelik/Beko 3340s Sıkma esnasında sarsıntı

birbiriyle çelişen açıklamalarda bulunuyorsun telefonla ara net anlayalım sorunu
IMG_20190306_113930.jpg

abi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakma, 2 yeni amortisör aldım.
Amortisör bağlantısı beyaz kamalı
şimdi bu yüzükleri çıkarıp mı takayim? yoksa çıkarmadan mı?
birde bunun sağı solu var mı? yani makinenin ön yüzüne sağ taraftaki amortisör gibi yüzüğün kalın tarafı mı gelsin, yoksa ince tarafı mı?
son olarak ben ikisini 110luk aldım orjinali nedir bilmiyorum, tamirci biri 85 diğeri 110luk takmış. Çok fark eder mi? Makine 5kg 800dev.

Düzenleme;
arkadaşla taktık 2 amortisörü, amortisör yeni olduğu için kamalar biraz zorladı.
piston kısmı aşağıda olacak şekilde taktık, yüzükleri çıkardık, yüzüklü şekilde kama girmiyor yoksa.
Denemek için 3kazak ıslatıp attım, suanlik bir sorun yok:p Herkese teşekkürler.
2816870100
110N

Bu arada deterjan bölmesi tarafındaki yay bir tık daha geniş duruyordu, yayların değişmesi gerekir mi?

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 52510

abi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakma, 2 yeni amortisör aldım.
Amortisör bağlantısı beyaz kamalı
şimdi bu yüzükleri çıkarıp mı takayim? yoksa çıkarmadan mı?
birde bunun sağı solu var mı? yani makinenin ön yüzüne sağ taraftaki amortisör gibi yüzüğün kalın tarafı mı gelsin, yoksa ince tarafı mı?
son olarak ben ikisini 110luk aldım orjinali nedir bilmiyorum, tamirci biri 85 diğeri 110luk takmış. Çok fark eder mi? Makine 5kg 800dev.

Düzenleme;
arkadaşla taktık 2 amortisörü, amortisör yeni olduğu için kamalar biraz zorladı.
piston kısmı aşağıda olacak şekilde taktık, yüzükleri çıkardık, yüzüklü şekilde kama girmiyor yoksa.
Denemek için 3kazak ıslatıp attım, suanlik bir sorun yok:p Herkese teşekkürler.
2816870100
110N

Bu arada deterjan bölmesi tarafındaki yay bir tık daha geniş duruyordu, yayların değişmesi gerekir mi?
5kg makinaya 85N amartisör takılmalı 110N 6-7kg için uygundur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri