Arçelik 8144 Hakkında

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar arçelik 8144 çamaşır makinesi kapak kapanma arızası veriyor.Daha önce sviçten dolayı böyle bir problem yaşadık,garantiden değiştirdiler.Büyük bir ihtimalle aynı arızayı tekrarlayacak.(çünkü alındıktan kısa süre sonra yaptı arızayı)

Ben makinenin sviçten arıza yaptığından emin olmak için sviç üzerindeki hangi kabloların kısa devre edilerek makinenin çalışmasını sağlarım onu öğrenmek istiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim bildigim kadarıyla garanti sürecinde yani garantisi bitmemiş bir cihaz arızalanırsa ve garanti süreci bittikten sonra aynı arızayı tekrarlarsa servisin o arızayı bitirene kadar yani o arızanın sebebini bulana kadar garanti kapsamındadır siz yine elinizdeki sözleşmeyi okuyun müşteri hizmetleriyle görüşün inşallah sorunu çözersiniz kolay gelsin kabloları değişmeniz için iyi bilmeniz lazım çünkü kapı kilidine nütr de geliyor kısa devre yapabilirsiniz

genelde kapı arızası 8144 modelinde kart ta bulunan kapıyı kilitleyen thrıstör lerin ve onların monte edildigi empirmenin yanmasından kaynaklanıyor kartı degiştirmeniz gerekiyor garanti dahilinde olması gerekiyor müdahele ederseniz garanti harici kalacaktır ücretli ise bile kurcalanmış ürünler genelde pahalı tamir ediliyor

alfa romeo ' Alıntı:
genelde kapı arızası 8144 modelinde kart ta bulunan kapıyı kilitleyen thrıstör lerin ve onların monte edildigi empirmenin yanmasından kaynaklanıyor kartı degiştirmeniz gerekiyor garanti dahilinde olması gerekiyor müdahele ederseniz garanti harici kalacaktır ücretli ise bile kurcalanmış ürünler genelde pahalı tamir ediliyor

Problem daha önce servis tarafından çözüldü.Daha sonra tekrar ederse nasıl müdahale ederim öğrenmek için sordum.Kartta herhangi bir sorun yok.

:cool:;)arçelikler arıza baksana şikayetvar da birsürü arçelikle ilgili şikayet var en çok arçelikten şikayet gelmiş
sen iyisi bosch veya siemens al
sorun çözülür:D:p

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler