Arçelik 72 Crt Ekran Arızası Yardım!

selam arkadaşlar televizyon 2 yıl 2 aylık garantisi biteli iki ay oldu sanki programışlar gibi garantisi bitti tv de sorunlar başladı ilk zamanlar titriyordu renkler gidiyordu sol taraf yeşil renge dönüyordu şimdi bir kaç haftadır da sağ ve sol taraflarından küçülmeye başladı ayrıca ara ara yine titriyor ve renkler giderek yeşile dönüyor sebebi ne olabilir resimleri ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim arızayı yaptırsak ortalama kaç paraya mal olur yoksa bunu satıp led tv almak daha mı mantıklı siz değerli arkadaşların fikirlerine sunuyorum saygılar..

selamlar.öncelikle tv nizin EST-WEST devresi arızalı.eğer konuya hakim iseniz,tv nin şeması varsa devreye ait elemanları ölcerek arızayı ucuza maledebilirsiniz.ayrıca saşe üzerinde soğuk lehim olma ihtimali yüksek,bu tip cihazlar eskisi gibi sağlam yapılmıyor.kolay gelsin.

Soğuk lehimden yapar arızayı,fazla masraflı olmaz tamiri.ama tercihim yeni bir led tv dir. 82 cm olabilir

arkadaşlar çok bilmişlik yaptık sanırım nette araştırırken servis menüsü diye birşeye bakıyordum gireyim dedim ve bi anda tüm değerleri sıfırladım şimdi toparlayamıyorum tv iyice gitti sanırım bu değerler elinde mevcut olan var mı acilll yardım olursa çok sevinirim tv siz kaldık çünkü :(

içinde yazan şase numarasına göre(tv yi sökün) internette aratırsanız bulabilirsiniz.(örn:pt 92 chassis service menu)gibi ingilizce olarak görsellerde aratırsanız bulabilirsiniz ancak televizyondaki arızanız doğu batı katından kaynaklanmakta bunuda halletmelisiniz şase numarasına göre şemasını indirip arızayı bu katta arayın..özellikle bu devredeki kondansatör diyot ve transistörleri ölçüp değiştirin ayrıca komple soğuk lehim geçin kesin düzelir kolay gelsin...

VIR011 (PAEX0188) sanırım şase numarası bu fakat dediğiniz gibi yaptım bir sonuca varamadım bulamıyorum bu değerleri 3 saattir nette araştırıyorum bir sonuca varamadım model 5472 acaba değerleri bilen yada verebilen arkadaş çıkarsa çok sevinirim :(

servis ayarlarını siz düzeltemezsiniz ...tamircilerin bile burnundan geliyor servis ayarları sorunu...tv el sokup daha fazla hırpalamayın güvenilir bir ustaya götürün ..servisi diyeceğim ama ücreti sizi incitir bilginiz olsun.....

basit bir arıza .muhtemelen soğuk lehim veya doğu-batı transistörü,direnci veya kondansatörü de arızalı olabilir .ben 35 tl ye tamir ederdim :)

kart üzerindeki küçük potanslardan bunu ayarlayabilenini bul. sonra onun civarındaki malzemeleri bi kontrol et. serviz menüsüne girmesen iyiymiş ama

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri